ГоловнаСад та городЧим обприскувати восени плодові дерева та як їх готувати до зими

Осінь несе турботи не тільки по збору врожаю, але й по підготовці рослин до зимування. Обприскування дерев для захисту їх від шкідників, фахівці рекомендують проводити саме восени. Чим, як і коли обприскувати восени плодові дерева та як їх готувати до зими, поділилися досвідчені садоводи. День для проведення цих маніпуляцій, повинен бути без дощу, сухим і без заморозків.

Чим обприскувати восени плодові дерева: підготовка рослин до обробки

Чим обприскувати восени плодові дерева та як їх готувати до зими
Перед обприскуванням дерев, слід прибрати листя і гілки

Восени, перед зимою, шкідливі комахи шукають місце для зимування. Часто це стають впале листя, кора і грунт біля стовбуру. Саме тому захисні процедури обприскування треба проводити восени, щоб знищити шкідників. Процедури обприскування допоможуть позбавити дерева від парші, плямистостей, захворювань гнилі та інших хвороб. Обробка рослин проводиться у кілька етапів, зважаючи на вік саджанців і дерев.

Якщо рослинам більше 6 років, то спочатку потрібно зняти стару кору і лишайник за допомогою металевої щітки. Це робиться для того, щоб збудники різних захворювань не мали можливості сховатися.

Як тільки все зняли з дерев, проводиться обприскування. Саме останнє обприскування слід робити після того, коли все листя опало. Ще можна це робити після перших морозів. Спочатку потрібно прибрати все листя, гілки та бур’яни, які опали, щоб ні на гілках, ні у при стовбуровому колі нічого не залишилося.

Чим обприскувати восени плодові дерева

Чим обприскувати восени плодові дерева та як їх готувати до зими
Розчини для обприскування дерев восени

Плодові дерева в саду восени слід обприскувати розчинами

  • з сечовини;
  • залізного купоросу;
  • мідного купоросу.

Ці розчини слугують захисту від різних видів хвороб, тому бажано підбирати засіб в залежності від ситуації. Обприскування проводиться з кінця жовтня і у листопаді, коли з дерев вже впало листя.

Обприскування дерев залізним купоросом восени

Цей препарат добре підходить як для обробки, так і для підживлення плодових дерев. Вдячними будуть яблука, сливи, вишні і персики. Після обробки залізним купоросом дерева отримують корисні мікроелементи і залізо. Коли проведено дану процедуру, покращуються окислювальні процеси.

Завдяки залізному купоросу, з дерева прибирається нарости моху, лишай, парша, чорний рак, лишай. Даний препарат дуже гарний помічник у боротьбі з паразитами.

Залізо, яке поступає під час обприскування залізним купоросом, вкрай необхідне деревам. адже від його кількості залежить кількість і якість врожаю.

Суміш розчину залізного купоросу готується у такій пропорції: 1 кг сухого порошку на 15 л води.

Восени плодові дерева слід обробляти мідним купоросом

Не всі садоводи являються досвідченими фахівцями і не завжди можна зрозуміти, який препарат краще використати. В такому випадку слід обприскувати мідним купоросом. До його складу входить фунгіцид, який не дасть розвиватися захворюванням гнилі, мучнистій росі, парші і плямистостям.

Обробка дерев мідним купоросом рекомендована двічі на рік – навесні і восени. Осінній обробці повинні підлягати яблуні, груші і сливи. Але й інші рослина також можна обприскувати мідним купоросом.

Для слив мідний купорос стане захистом від моніліозу, коккомікозу, клястероспоріозу і кучерявості. Яблуні і груші мідний купорос вбереже від моніоніозу, парші і від філостікозу.

Для дерев, які молодше 6 років, для обприскування достатньо 2 літри розчину мідного купоросу. Для більш старших дерев – до 10 літрів.

Осіння обробка саду сечовиною

Обприскування сечовиною плодових дерев проводиться двічі восени. Саме це сприяє ефективності.

Перше обприскування сечовиною робиться у пропорції 500 г сечовини на 19 л води. Перший раз обробляємо дерева, коли частина листя (біля половини) вже впало з дерев.

Друга осіння обробка дерев сечовиною проводиться, коли листопад завершився. Розчин робиться більш насиченим – на 7% концентрація зростає.

Обробляти розчином сечовини потрібно стовбури дерев, гілки і землю навколо стовбура дерева. Така обробка – гарний захист дерев і добриво для них.

Фахівці рекомендують бути уважними під час приготування розчину: якщо він буде занадто концентрований, то листя отримає опіки і опаде раніше ніж потрібно.

Ви не можете копіювати текст