ГоловнаЗдоров’яЯк збити високий тиск в домашніх умовах  

Як збити високий тиск в домашніх умовах  

Високий тиск, що робити? Як збити високий тиск в домашніх умовах, якщо немає пігулок? – такі питання досить часто виникають у людей. Фахівці і назвали кілька способів, які допоможуть нормалізувати тиск. Також, медики озвучили, яка профілактика підвищеного тиску повинна бути, якщо тиск підвищується регулярно. Звичайно, ці поради не відміняють необхідності звернутися до лікаря за консультацією.

Високий тиск, що робити?

Як збити високий тиск в домашніх умовах за допомогою кількох простих способів

Високий тиск – це проблема в багатьох людей. Якщо підвищений тиск регулярно, потрібно звернутися до лікаря, щоб отримати призначення і лікуватися. Запропоновані 6 способів збити тиск слід розглядати «як швидку допомогу», коли немає ліків або ви не знаєте які пігулки треба приймати. Не обов’язково використовувати всі 6 способів, слід вибрати той, який вам допомагає.

Високий тиск можна збити за допомогою дихання

Правильне глибоке дихання вважається одним із найефективніших, щоб збити тиск. Виконувати вправи слід за покроковими рекомендаціями.

 1. Заплющити очі (це знизить стрес, який являється однією з головних причин гіпертонії).
 2. Робимо глибокий вдих і рахуємо до 5. Вдихати треба животом, а не легенями (грудиною). Щоб легше було зрозуміти чи правильно ви це робите, покладіть руку на живіт і при правильному диханні, ви відчуєте, як він піднімається.
 3. Після цього видихаємо повітря через рот, рахуючи до п’яти.
 4. Потім знову глибокий вдих з рахунком до 5 і видих на рахунок 5.

Таку вправу на глибоке дихання треба виконувати 3-5 хвилин. Завдяки такому диханню, кров буде більш активно насичуватися киснем і розносити його по всьому організму, у всі тканини і м’язи, включно з кінцівками. За рахунок цього, тиск у судинах знизиться.

Гаряча ванночка для ніг допоможе знизити високий тиск в домашніх умовах

Цей спосіб ґрунтується на тому, що гаряча вода розширить судини в кінцівках, куди одразу спрямується кров’яний потік. Тим самим знизивши артеріальний тиск.

В ємність наливаємо добре теплу воду з температурою близько +45°C і туди опускаємо руки (кладемо до ліктів) чи ноги. Таку теплу ванночку слід приймати 10 хвилин і вона допоможе дещо збити підвищений тиск.

Як збити високий тиск в домашніх умовах за допомогою прохолодної ванни

Цей спосіб діє інакше, ніж гарячі ванночки. Потрібно набрати у ванну води, температура якої +32°C і зануритися у воду по плечі. Завдяки охолодженню тіля, знизиться частота пульсу. А це, в свою чергу, зменшить рівень тиску приблизно на 10-12%. Фахівці зазначають, що для зниження тиску охолоджувати слід все тіло. Прохолодні ванни тільки для рук не матимуть ефекту.

Високий тиск можна збити за допомогою компресу та оцтової води

Якщо тиск піднявся, можна зробити компрес з яблучним оцтом концентрації 3-9%. В цьому оцті потрібно змочити серветку або марлю і вологу тканину прикласти на 10-15 хвилин до ступнів ніг. Це досить популярний народний метод, щоб збити високий текст. Проте він не завжди спрацьовує, тому треба слідкувати за зміною самопочуття (вимірювати артеріальний тиск).

Ще один спосіб збити високий тиск – випити оцтову воду: 1 чайна ложка столового яблучного оцту на склянку води. Це безпечно, тому що ми використовуємо розбавлений оцет у вигляді заправок. Але слід бути обережними, якщо почнеться печія або буде нудити, болять зуби чи з’явилась діарея, не можна використовувати цей спосіб.

Теплий чай з м’ятою допоможе нормалізувати тиск

Всім відомі корисні властивості м’яти і напоїв з нею. Також вона стане в пригоді, щоб знизити підвищений тиск. Для цього дрібку м’яти запарюємо окропом і настоюємо 10 хвилин. Потім охолонувший чай п’ємо маленькими ковточками

Профілактика підвищеного тиску

Основні причини підвищеного тиску, які озвучують медики, це стреси і зайва вага. Звичайно, є й інші складові, які викликають цю хворобу. Зоб мінімізувати ризи високого тиску і нормалізувати його, слід притримуватися простих заходів

 1. Слід позбутися зайвої ваги.
 2. Правильно харчуватися, віддаючи перевагу овочам і фруктам, кашам.
 3. Зменшити кількість солі у стравах.
 4. Обмежити вживання алкоголю і кави.
 5. Слід кинути палити (паління звужує судини).
 6. Потрібно намагатися зменшити хронічний стрес.
 7. Виробити звичку активностей, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі в більш спортивному темпі.

Дані рекомендації, як збити високий тиск в домашніх умовах, лише допомога в екстреній ситуації.  Потрібно регулярно моніторити свій тиск і консультуватися з лікарем.

Симптоми гіпертонії (вискоий тиск), про які ви могли і не знати

Фізичні вправи, які позитивно впливають для нормалізації артеріального тиску

Високий тиск, що їсти

Який артеріальний тиск нормальний в залежності від віку і статі

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст