ГоловнаЗдоров’яСимптоми гіпертонії (вискоий тиск), про які ви могли і не знати

Симптоми гіпертонії (вискоий тиск), про які ви могли і не знати

Зазвичай, прийнято вважати, що симптоми гіпертонії (високий тиск) проявляються у вигляді головного болю. Але спеціалісти серцево-судинної медицини звертають увагу на шість симптомів, які часто не пов’язують з гіпертонією і про які ви могли і не знати. При них людина часто не відчуває головного болю, але має підвищений тиск.

Біль в очах

Люди вважають, що біль в очах пов’язаний з роботою за комп’ютером. Насправді, це може сигналізувати про підвищений артеріальний тиск.

Безперервний кашель

Досить дивний симптом, який може свідчити про високий тиск – постійний кашель, який не зникає навіть, якщо людина лежить. В такому випадку потрібно перевірити артеріальний тиск.

Біль у грудях

Прийнято вважати, що біль у грудях вказує на інфаркт чи інші хвороби серця. Не дуже частий і не надто сильний біль у грудях може бути від підвищеного артеріального тиску.

Апатія

Цей симптом можна назвати найдивнішим і неочікуваним. Часто гіпертоніки втрачають інтерес до повсякденних справ. Якщо у Вас проявляється такий симптом, потрібно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати його причину.

Втома

Якщо у Вас часто присутнє відчуття як моральної, так і фізичної втоми, коли ви не перенавантажувалися, потрібно перевірити артеріальний тиск. Симптоми гіпертонії (вискоий тиск), як втома, знесилення, про які ви могли і не знати, треба ретельно відслідковувати і намагатися знайти причину.

Запаморочення

Іноді, коли артеріальний тиск коливається («скаче»), у людини може бути запаморочення. В такому випадку потрібно лягти, щоб заспокоїтися.

Якщо Ви відчуваєте у себе такі симптоми, потрібно звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину їх виникнення.

Існує загальна рекомендація людям старше 40 років щоденно вимірювати артеріальний тиск. Тим більше, якщо існують перелічені симптоми, які свідчать про високий тиск.

Під час вимірювання тиску, щоб не було невірних даних, треба бути спокійними, сидіти рівно на стільці. Важливо, щоб спина була рівною і притиснута до стільця, на якому ви сидите. Рука, на якій вимірюється тиск, не повинна бути затиснута чи передавлена. Правила вимірювання артеріального тиску

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст