Гормональний дисбаланс може бути спровокований самими різноманітними причинами. Це порушення може виникнути у будь-якому віці. Тому так важливо своєчасно вжити заходів, звернувшись до лікаря, якщо Ви побачили у себе чи своїх близьких ці основні ознаки збою в організмі через гормональний дисбаланс.

Акне (невеликий запалений вузол)

Акне виникає у дівчат у любому віці. Прищі та вугрова сип перед менструацією чи під час неї – це нормальна реакція організму. Але коли такі прищі з’являються постійно і впродовж довгого часу, потрібно звернути на це пильну увагу, щоб з’ясувати причину. Однією з них може бути гормональний дисбаланс.

Безсоння та поганий настрій

При порушенні роботи організму і зменшеного виділення прогестерону, може порушитися сон та виникнути безсоння. Після народження дитини, це вважається нормою для жінки. Але, якщо на фоні спокійного життя, відсутності стресів, у Вас з’явилося безсоння і постійний поганий настрій, потрібна консультація лікаря.

Сухість у піхві

Це важлива ознака, яка може вказувати на гормональний дисбаланс.

Хронічна втома

Причин хронічної втоми досить багато. Однією з них є гормональний дисбаланс.

Названі ознаки можуть свідчити про різні можливі захворювання. Але якщо Ви спостерігаєте їх наявність у себе чи близьких, необхідно перевірити щитовидну залозу на кількість гормонів, що вона виробляє у Вашому організмі.