ГоловнаЗа кавоюТрадиції свята Вербна неділя, історія церковного свята – вхід Господній до Єрусалиму

Традиції свята Вербна неділя, історія церковного свята – вхід Господній до Єрусалиму

Великому святу віруючих людей – Великодню, передує популярний в народі день – Вербна неділя, яка відзначається рівно за тиждень до Світлої Пасхи. Які традиції свята Вербна неділя? Коротка історія цього церковного свята вхід Господній до Єрусалиму. Цікаві народні прикмети на Вербну неділю.

Історія церковного свята – вхід Господній до Єрусалиму

За тиждень до Великодня українці відзначають Вербну неділю. Церковний календар за тиждень відзначає важливе свято – Вхід Господній до Єрусалиму. Цей день відзначається перед настанням самого складного періоду Великоднього поста, який має назву Страсна седмиця. Страсна седмиця – це останні сім днів перед Великоднем, коли триває самий строгий піст – як духовний, так і фізичний (харчування). Кожен день страсної седмиці покликаний нагадати людям про жертовність й муки, на який пішов Син Божий задля спасіння душі людської.

Вхід Господній в Єрусалим нагадує, як багато років тому Ісус входив до Єрусалиму й містяни зустрічали його пальмовим листям. А потім Ісус зійшов на Голгофу, щоб спокутувати гріхи людські й подарувати нам надію на вічне життя.

В Україні, як і на теренах сучасної Європи, пальми зазвичай не ростуть. Тому пальмовому листю заведено використовувати заміну – вербові гілочки. Адже верба – це рослина, яка одна з перших зацвітає навесні. Ось так церковне свято Вхід Господній до Єрусалиму отримало ще й народну інтерпретацію – Вербна неділя.

Цікаві народні традиції на Вербну неділю

Напередодні Вербної неділі, в суботу, люди йдуть в церкву, де під час святкової літургії освячуються вербові букетики (ще існує традиція святити вербу в неділю, звідси й назва – Вербна неділя). Після служби гілочки верби, які освятили в церкві, треба ставити біля образів чи в іншому, важливому місці в домівці. Такі освячені вербові гілочки були оберегом для всієї родини.

В давнину такими освяченими гілочками лікували від хвороб (зараз це народна традиція часто використовується в фольклорних сценках). Під час такого лікування людину злегка били гілочками й промовляли:

“Не я б’ю — верба б’є і здоров’я дає”

Для лікування також робили настоянки з додаванням відвару з верби.

Вербу, освячену у Вербну неділю, давали домашнім тваринам, щоб худоба не хворіла.

Вербна неділя: народні прикмети

Якщо у Вербну неділю погода тепла і суха, то влітку можна сподіватися на гарний урожай фруктів

Коли на Вербну неділю сильний вітер, то слід чекати на холодне літо.

Як вдарять заморозки, то рік буде багатий на пшеницю.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст