ГоловнаГосподиняКоли прибирати на кладовищі

Коли прибирати на кладовищі

Протягом всього року існують певні дні – батьківські поминальні суботи, коли прийнято згадувати про рідних і близьких, які вже покинули цей світ. Разом з тим, існують певні правила, коли прибирати на кладовищі, в тому числі і на Пасху перед Великоднем. Ці правила прості у виконанні і допоможуть з честю згадати померлих.

Коли прибирати на кладовищі на Пасху перед Великоднем

Існують певні дні, призначені для відвідування могил померлих родичів і батьків. Прийнято вважати, що батьківські суботи необхідно здійснювати в другу, третю і четверту суботу після Великого посту.

Коли прибирати на кладовищі перед Великоднем

Останнім днем ​​прибирання на кладовищі вважається субота перед Вербною неділею. Весь Страсний тиждень перед Великоднем – непідходящий період для відвідування могил.

Вважається, що до Страсного тижня необхідно провести прибирання на кладовищі. Ще тиждень після Великодня не можна приходити на кладовище. Саме тиждень після Великодня вважається радісним, тому що в цей час необхідно почитати воскреслого Христа.

Тому думати про покійних в період після Пасхи не можна. На 9 день після Великодня рекомендується вшанувати пам’ять покійних, це батьківська субота, в Україні називають «гробки» і Радониця.

Коли і як прибирати на кладовищі, готуючись до Батьківської поминальної суботи

За традицією, перед настанням Батьківської поминальної суботи, ми відвідуємо кладовище, щоб навести лад на могилках. Знаючи, на які дати припадають ці поминальні суботи, можна спробувати запланувати поїздку, якщо кладовище знаходиться далеко. Якщо з певних причин відвідати померлих рідних немає ніякої можливості, треба пом’янути їх, сходивши в церкву, читаючи молитву і згадуючи дорогих людей добрими словами.

Могилу можна прикрасити різними квітами, як однорічними, так і багаторічними. Також, можна висадити декоративні кущі та дерева. Ці рослини створять атмосферу затишку на місці останнього упокоєння дорогої людини

Які квіти можна посадити на кладовищі

Рослини, які висаджують на могилу на цвинтарі, можуть нести сакральний сенс буття. Також потрібно враховувати, що кладовища відвідуються рідше і тому варто обирати невибагливі рослини.

Рослини, підходящі для оформлення могли

Перебуваючи на кладовищі, треба слідувати правилам поведінки, які прийнятні для цього місця скорботи й пам’яті. Існують кілька речей, які заборонено робити на кладовищі згідно з настановами церкви й неофіційного етику. Всі люди, які по-справжньому тужать за близькими, які пішли у кращий світ, повинні слідувати цим настановам. Езотерики вважають, що слідування цим простим правилам, вбереже від негативу, якому може відкритися шлях у життя людини, якщо порушувати їх.

Що заборонено робити на кладовищі

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст