Зимові заготівлі тривають й ще один вид збереження яблук – це замочувати їх на зиму. До вашої уваги рецепт мочених яблук з медом і базиліком. Також в пригоді можуть стати корисні поради, як вибрати посуд, на що звертати, готуючись замочувати яблука
Корисні поради, як вибрати посуд на мочіння, на що звертати, готуючись замочувати яблука
У кого великий врожай яблук, рекомендуємо замочити їх. Якщо ви раніше не замочували яблука, то ці порали стануть в пригоді. Та й просто нагадати ці нескладні правила буде не зайвим
Фахівці вважають, що для мочення яблук краще використовувати дерев’яні діжки, скляний, керамічний або емальований посуд.
Незалежно від обраного виду мочіння, процес складається з кількох обов’язкових етапів:
- яблука слід ретельно мити;
- якщо за рецептом присутня свіжа зелень, наприклад, листя чорної смородини, базилік тощо, її також ретельно промивають або кілька годин вимочують у холодній воді;
- посуд, в якому будете замочувати яблука, слід мити з содою, добре обполіскувати, а потім ошпарювати окропом.
Рецепт приготування мочених яблук з медом і базиліком
Перед тим, як почнете готувати яблука, їх треба ретельно перебрати, перевіривши, щоб в діжку не потрапили ушкоджені чи побиті
Інгредієнти за цим рецептом
- яблука – 20 кг;
- вода (холодна, колодязна або кип’ячена) – 10 л;
- базилік (гілочки) – 100 г;
- листочки чорної смородини – 20 шт.;
- мед – 500 г;
- сіль крупна – 170 г;
- борошно житнє – 150 г.
Рецепт приготування мочених яблук з медом і базиліком
Воду, яку ви взяли, наприклад, джерельну або колодязну чи питну воду, що ви купили в магазині, треба закип’ятити та зняти з вогню.
- В охолоджену до 40 градусів воду поступово додаємо мед, борошно і сіль та все ретельно перемішуємо. Після чого готовий розсіл треба відставити убік, щоб він повністю охолонув.
- Яблука треба ретельно вимити.
- Листя смородини та гілочки базиліка перебирати й помити.
- На дно підготовленої чистої ємності для замочування яблук, викладаємо частину смородинового листя таким чином, щоб воно повністю закрило це дно.
- Потім цього в ємність викладаємо інші інгредієнти, чергуючи їх: шар яблук, шар базиліка, знову шар яблук тощо.
- Після того, як ємність для замочування буде заповнена практично повністю, поверх плодів викладаються листя чорної смородини, що залишилося.
- Й після цього фінальний крок – остиглим розсолом заливаємо яблука, зверху ставимо гніт.
- Близько 2 тижнів ємність із моченими яблуками повинна стояти у приміщенні з температурою близько +15…+16°C, після чого ємність слід переставити на зберігання в прохолодне приміщення. Наприклад, льох, підвал, балкон.