[the_ad id="53171"]

Натуральний сік з аличі без додавання цукру та води, простий рецепт

Алича – смачний та корисний фрукт, її можна вживати у свіжому вигляді чи перероблену. З аличі готують варення, джеми і, звичайно ж, соки. Покроковий рецепт підкаже, як просто приготувати натуральний сік з аличі без додавання цукру та води. Також нагадаємо, в чому користь цієї ягоди

Користь аличі

Всі знають, що фрукти та ягоди – це джерело вітамінів і мінералів.  І алича не виняток. Нагадаємо, що міститься в аличі

  • вітаміни РР, А, B1, B2, C, E;
  • кальцій;
  • магній;
  • натрій;
  • калій;
  • фосфор;
  • залізо.

Завдяки корисним властивостям, аличу рекомендується вживати дітям, щоб стимулювати зростання. Сприятливий вплив аличі буде для вагітних жінок та мам, які готують груддю. Схожий на сливу фрукт – алича, рекомендується старшим людям та всім, у кого є запальні процеси печінки та жовчних шляхів. Аличу використовують для профілактики та лікування цинги, курячої сліпоти та інших авітамінозів, а також при закрепах.

Алича має високий вміст пектинів та клітковини, що позитивно впливає на виведення радіонуклідів. Сік з аличі в народній медицині змішують з камфорою і використовують для лікування ран, які погана гояться.

Аличевий сік дуже корисний, як засіб проти кашлю й потогінний засіб при застуді.

Натуральний сік з аличі без додавання цукру та води, покроковий рецепт

Для приготування аличевого соку краще брати червоні плоди, а не жовтні – вони більш щільні. Посуд, в якому буде зберігатися сік, слід простерилізувати будь-яким зручним способом – на пару, в каструлі, в духовці чи в мікрохвильовці.

Готувати слід в нержавійці або в посуду зі спеціальним антипригарним покриттям. Зазначимо, що, якщо слідувати порадам, алича не повинна пригорати. І не треба перейматися відсутністю води – вологи на самій аличі після миття буде достатньо.

  • Крім аличі, для приготування нам знадобиться листя вишні.

Покроковий рецепт приготування

  • Листя вишні миємо (я брала навіть з маленькими гілочками) та викладаємо на дно каструлі.
  • Аличу миємо і відразу складаємо в каструлю до верху й ставимо на вогонь.
  • Вміст каструлі поступово буде нагріватися, зменшуємо вогонь і залишаємо аличу варитися.
  • За 40 хвилин (але це залежить від взятого об’єму аличі) в каструлі почне підніматися сік. Продовжуємо томити на повільному вогні.
  • Коли візуально кількість соку піднялася більше половини каструлі, починаємо розливати сік в підготовлені стерильні ємності. Закриваємо кришкою, перевертаємо і залишаємо охолоджуватися під ковдрою.

Коли частину соку вибрали, в цю ж каструлю додаємо наступну партію аличі (насипаємо до верху каструлю) й так само варимо на маленькому вогні.

Рекомендації з досвіду приготування:

  • Замість вишневого листя можна взяти й інше, але більш крихкі листочки, як, наприклад, малини, можуть трошки «прикипіти» до дна каструлі. З вишневим листям такого не було.
  • Коли вибираємо сік, я наливаю в скляні пляшки ополоником з носиком, в нас залишаються вже проварені ягоди. Їх складаємо в друшляк, перетираємо – в нас вийде ще трохи соку, який ми повертаємо в каструлю, щоб він прокипів.

За цим рецептом використовуються темна алича, яка майже така за виглядом, як і сливи. Сік з аличі виходить приємного темно-червоного кольору.

Це дуже простий рецепт, який підкаже як легко й просто приготувати натуральний сік з аличі, яким ми користуємося вже декілька років. Сік можна зберігати на кухні (якщо там не спекотно) або на балконі.

Смачного!

Після приготування, ви матимете концентрований натуральний сік. Якщо пити в чистому вигляді й вам буде закисло чи є протипоказання, його можна розбавити водою, додати мед або цукор. Цей сік можна підігріти й пити, як чай або додавати його до компоту, адже він дуже концентрований.

Рецепт смачного варення з запечених слив «Арабська ніч»

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст