ГоловнаСад та городПерець: вирощування у відкритому грунті за правилами принесе гарний урожай

Перець: вирощування у відкритому грунті за правилами принесе гарний урожай

Вирощування перцю за правилами у відкритому грунті, якими поділилися досвідчені городники, принесе гарний урожай. Хоча перцю ми вирощуємо менше, ніж томатів і огірків, цей овоч присутній на столах українців у вигляді різних страв.

Після нового року багато господинь висівали перець на розсаду, яку вирощували вдома. Потім розсаду перцю потрібно пересаджувати у відкритий грунт. Щоб урожай цього овочу був гарним, а сам перець смачним, потрібно слідувати досить простим правилам вирощування перцю.

Перець, вирощування у відкритому грунті: підготовка грядки та терміни висаджування розсади в грунт

Рослини попередники на грядках, де будемо висаджувати перець, найкраще, якщо  раніше росли капуста чи огірки.

Грядку для перцю готувати з осені. Але, якщо не вийшло, то перед висадкою навесні у відкритий грунт, потрібно внести добрива для отримання гарного врожаю перцю.

Підживлення грунту: на 1 квадратний метр потрібно внести добриво у складі

  • перегній – 1 відро;
  • суперфосфат- 55-60 гр;
  • калійна сіль – 15-20 гр.

Висаджування розсади перцю в грунт потрібно проводити, керуючись порадами місячного посівного календаря та враховуючи кліматичні умови Вашого регіону.

Посівний календар для перцю на 2022 рік підкаже сприятливі дня для вирощування цієх культури по місяцях.

Солодкий перець досить теплолюбива рослина. Тому перед висаджуваанням, температура повітря повинна бути сталою протягом кількох днів і становити не менше +15 градусів. Ця культура дуже погано переносить заморозки, тому пильнуйте і нічну температуру. Якщо за прогнозому очікуються нічні заморозки, потрібно вкрити висаджений перець травою, гілками з листям чи агротканиною.

Посадка розсади перцю і догляд у відкритому грунті

Оптимальним днем для посадки розсали перцю у грунт буде похмурний день. Перець досить любить вологу і в сонячний день існує ризик, що розсада не прижеветься через те, що він посох. Якщо день посадки видався сонячним, то буде краще робити це у надвечір, тому що сонце вже не таке палке і скоро зникне з горизонту.

  • Перед початком посадки розсади перцю, готуємо для нього лунки. викопуємо ямки на відстані 25-30 см одна від одної. Відстань між рядками перцю приблизно 50 см. Не вартоо роботи дуже глибокі лунки. Рекомендована глибина повинна бути до першого листочка нашої розсади перцю.
  • У підготовлені лунки потрібно налити води і почекати поки земля намокне. Потім обережно з наших горщиків витягуємо розсаду і викладаємо у зволожені лунки, присипаємо землею і трошки утрамбовуємо рукою. Щоб зберегти вологу у лунках,  після висадки розсади перцю, бажано мульчувати землю.

Для мульчування можна використовувати тирсу, підсушену траву, соснові гілки тощо.

Рекомендація: щоб не сталося перехресного опилювання, солодкі та гіркі сорти перцю, потрібно висаджувати на великій відстані один від одного.

Перець, вирощування у відкритому грунті: полив і підживлення

Основним найважливішим доглядом за перцем, крім прополювання, являється регулярний полив і підживлення овоча.

Правила поливу перцю

Поливати можна вранці, під саме коріння. Вода для поливу повинна відстоятися і бути теплою.

Режим поливу дуже важливий, щроб перець ріс здоровий. Тому у перші дні після висаджування розсади перцю, потрібно добре полити саджанці. Коли мене 3-5 днів, тоді потрібно скоротити полив до 1 разу на 7-10 днів. Це загальні парвила, але потрібно враховувати умови у Вашому регіоні і погрдні умови року. Наприклад, якщо Ви живете в південних регіонах з більш посушливим кліматом, то Вам треба орієнтуватися на висихання землі. І тоді поливати.

Через день-два після поливу, потрібно злегка розпушити землю між рядками – не глибше, ніж 5-6 см.

Підживлення перцю

На 15-17 день після висаджування розсади перцю у відкритий грунт, їх треба підживити комплексними добривами.

Можна викорситати таке підживлення на 1 кв метр підготувати розчин:

1 кг коров’яку розчинити у 10 літрах води. Туди ж додати 25-30 гр суперфосфату. Коров’як можна замінити на курячий послід (але не свіжий). Цей розчин треба лити під коріння нашого перцю.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст