ГоловнаСад та городЦибуля-сіянка: рекомендації щодо висадки навесні у відкритий грунт

Цибуля-сіянка: рекомендації щодо висадки навесні у відкритий грунт

Кількість і якість урожаю цибулі залежить від дотримання агротехнічних правил і строків висадки у відкритий грунт. Рекомендації досвідчених аграріїв допоможуть правильно зорієнтуватися по вибору посівного матеріалу і по строкам посадки.

Цибуля-сіянка: рекомендації щодо висадки навесні у відкритий грунт: строки посадки

Любі городні роботи необхідно виконувати зважати на погодні умови у конкретному регіоні. Загальна рекомендація, коли можна висаджувати цибулю-сіянку: коли земля у глибину на 10 сантиметрів прогрівається до температури не менше +12 °С.

Посадковий матеріал потрібно вибирати, щоб цибулини були однорідні, без ушкоджень, сухі. Вони повинні мати рівномірне, без плям, забарвлення. Ні в якому разі не можна використовувати для посадки цибулини з пліснявою.

Фахівці радять перед висадкою цибулі-сіянки, за 5 днів, прогріти посадковий матеріал. Це буде запобігати появленню стрілок у цибулі.

Цибуля-сіянка: рекомендації як висаджувати у відкритий грунт

  1. Зазвичай цибулю-сіянку висаджують у рядки, зроблені сапкою на глибину до 5 см. Відстань між рядками повинна становити 20 см.
  2. Підготовлені рядки потрібно добре зволожити. Буде добре кожен рядок приспати золою. Потім висаджувати цибулинки на відстані 10 см одна від одної.
  3. Присипати потрібно розпушеною землею шаром землі 2-3 см.

Важливо: при висаджуванні цибулину потрібно занурювати у землю не більше ніж на 2/3 її висоти. Якщо заглиблювати більше, це може ускладнити проростання культури. Якщо менше, то коренева система цибулі буде погано укорінюватися, погіршиться її живлення.

Готуючи грядки для цибулі, важливо враховувати, які рослини можна садити поряд, а які ні

Вдалі сусіди для цибулі:

Капуста, картопля, полуниця, морква, салат, буряк, помідори.

Не варто висаджувати цибулю поряд з культурами:

Горох, квасоля, шавлія.

Місячний посівний календар підкаже сприятливі дні для посадки цибулі навесні 2021 року.

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст