ГоловнаСад та городОзима цибуля посадка під зиму: коли за температурними показниками садити цибулю і...

Цибулю можна висаджувати як навесні, так і під зиму. Озима цибуля потребує дотримання певних агротехнічних правил. Коли і як правильно висаджувати цибулю восени за температурними показниками, підкажуть просте рекомендації досвідчених городників. Багато господинь спираються на рекомендації Місячного календаря. Наприклад, він вказує сприятливі дні для посадки цибулі у 2022 році. Рекомендовано прислухатися і до порад місячного календаря, але обов’язково зважати на погодні умови у Вашому регіоні. Також, слід вибрати той сорт озимої цибулі, який найбільш підходить до погодниїх умов зростання.

Озима цибуля посадка під зиму: переваги посадки цибулі восени

Головна перевага озимої посадки цибулі – більш ранній урожай. Його можна збирати на місяць-півтора раніше, ніж після посадки цибулі ранньою весною. Плануючи посадку цибулі під зиму, треба звернути увагу на те, якою була погода влітку. Якщо літо видалося дощовим, тоді цибуля може почати гнити прямо на грядках. Якщо ж літо було надто посушливе, тоді цибуля починає проростати. Тому слід приділяти увагу вирощуванню цибулі і слідувати основним агротехнічним правилам посадки цибулі восени під зиму.

Озима цибуля посадка під зиму: коли за температурними показниками садити цибулю і які місця вибирати

Оптимальним терміном для посадки цибулі під зиму буде час за 30—35 днів до початку стійких заморозків. Треба слідкувати за температурними показниками. І коли температура повітря кілька днів тримається на позначці в середньому +5°С, тоді пора висівати цибулю-сіянку.

Важливо правильно розрахувати коли садити цибулю восени під зиму, щоб вона встигла добре вкоренитися, але не встигла пустити зелень. Якщо посадити занадто рано, то озима цибуля зійде і замерзне, а якщо занадто пізно – сіянка пропаде в землі, не встигнувши закріпитися.

Місце для сіянки повинно бути добре освітленим і сухим.

Важливо: на одному місці цибуля може рости не більше 2 років поспіль. Потім на це місце цибулю можна садити лише через 4 роки.

Найкращі рослини попередники, які були на грядках до цього: бобові, буряк, томати, редис, огірки і картопля.

Озима цибуля посадка під зиму: найкращі і популярні сорти озимої цибулі

Ред Барон Red Baron Озимий

Озима цибуля посадка під зиму: коли за температурними показниками садити цибулю восени
Салатний ранньостиглий сорт цибулі Ред Барон

Цей сорт середньоранній, він підходить для салатів. Цибулинка трошки сплюснута, середнього розміру з червоно-пурпуровим кольором лушпиння. Смак Ред Барон має солодкуватий з гірчинкою

Сноубол

Озима цибуля посадка під зиму: коли за температурними показниками садити цибулю восени
Середньостиглий сорт озимої цибулі Сноубол

Середньопізньої стиглості сорт цибулі також орієнтований на салати. Велика, біла цибулина з білою м’якоттю. Смак озима цибуля Сноубол має делікатний – солодкувато-гострий. Термін зберігання – до 6 місяців.

Штутгарде Різен – це ранній сорт цибулі універсального призначення. Цибулина пласка, середнього розміру. Її лушпиння золотисто-коричневого забарвлення. М’якоть Штутгарде Різен – біла, соковита, має гострий смак.

Центуріон

Озима цибуля посадка під зиму: коли за температурними показниками садити цибулю восени
Озима цибуля Центуріон має пікантний смак

Середньоранній високоврожайний сорт озимої цибулі. Вона трохи витягнута, щільна, середнього розміру із золотистим лушпинням. М’якоть центуріону біла з гострим і пікантним смаком. Цей сорт озимої цибулі може зберігатися до 6 місяців.

Радар

сорти озимої цибулі
Сорт Радар відрізняється високою морозостійкістю

Пізній сорт з гарною врожайністю. Цибулина велика, округла – злегка приплеснута, з золотисто-жовтим лушпинням. М’якоть у цього сорту цибулі білого кольору і має приємний напівгострий смак. Цей сорт дуже добре підходить для українських земель, особливо для північних регіонів, тому що він вирізняється хорошою морозостійкістю. Радар придатний для тривалого зберігання.

сорти озимої цибулі
Сорт Вулкан добре зберігається

Ранній сорт озимої цибулі. Цибулина округла, зі світло-коричневої лушпинням, м’якоть біла і соковита. Сорт Вулкан має гострий смак цибулини. Може довго зберігається.

Шекспір

сорти озимої цибулі
Сорт озимої цибулі Шекспір добре витримує морози

Також ранній сорт озимої цибулі. Цибулина середнього розміру овальної форми з коричнево-жовтим сухим лушпинням. Сорт Шекспір має білу, щільну і соковиту м’якоть. За смаком цей сорт приємний, напівгострий. Витримує морози до -15°С…  -18°С. Ще один плюс цього сорту – він добре зберігається.

Ви не можете копіювати текст