ГоловнаСад та городСхема посадки огірків у відкритому грунті (з ілюстраціями): рядком, стрічковий та квадратно-гніздовий...

Схема посадки огірків у відкритому грунті (з ілюстраціями): рядком, стрічковий та квадратно-гніздовий метод

Гарний урожай огірків залежить не тільки від якості насіння та строків його посіву, але й дотримання правильної відстані між рослинами. Схема посадки огірків у відкритому грунті з ілюстраціями, стане в пригоді. Також, не зайвим буде нагадати корисні поради щодо підготовки насіння огірків до посіву.

Корисні поради підготовки до посіву насіння огірків

Якщо плануєте сіяти свіже насіння огірків, варто знати, що в нього може бути багато пустоцвітів. Фахівці рекомендують брати для посадки насіння, витримане 2 роки, щоб сходи дали рясну зав’язь.

Декілька порад підготовки насіння до посадки

  • До посіву насіння огірків треба перевірити, видалити пошкоджені чи пусті насінини.
  • Слід продезінфікувати насіння в розчині марганцю.
  • Щоб зробити профілактику насіння від гнилі, його піддають обробці розчином мікроелементів.

Як прискорити проростання насіння огірків?

У вологу серветку складаємо насіння, загортаємо й кладемо у звичайний поліетиленовий пакет і поміщуємо його в тепле місце на 1-2 дні.

Після чого етап загартування насіння: з поліетиленового пакета серветку з насінням треба перекласти в тарілку чи іншу ємність та поставити в холодильник (середня полиця) на 2 дні, після чого таким прохолодним висівати огірки (насіння) у відкритий грунт.

Схема посадки огірків у відкритому грунті з ілюстраціями

В Україні найчастіше використовується прямий метод посадки у відкритий грунт через насіння чи розсаду. Важливо дотримувати відстані між кущами (залежить від сорту й того, на якій ділянці будете сіяти огірки і скільки землі можете виділити для культури).

Вирощування огірків прямим посівом: 3 способи посіву

Посів насінням потребує менше роботи по вирощування огірків, тому від найбільш розповсюджений. Коли минають загрози повернення заморозків, можна висаджувати огірки у відкритий грунт. Зазвичай цей період припадає на травень місяць. Насіння сіється на глибину приблизно до 1-1,5 см. Важливим є те, як розташувати лунки та рядки на грядці.

Основні схеми посіву насіння огірків у відкритий грунт

  • рядковий метод або однорядний
Рядковий метод посадки огірків у відкритий грунт
Рядковий метод посадки огірків у відкритий грунт

Це дуже проста схема посадки огірків: насіння сіємо рядком на відстані 15-20 см від лунки. Між рядками на грядці відстань має бути близько 1 метра;

  • стрічковий або дворядковий метод
Стрічковий метод посіву насіння огірків на городі
Стрічковий метод посіву насіння огірків на городі

Тут схема посадки огірків  у відкритому грунті полягає в тому, що насіння висівається у два паралельні рядки, відстань між якими приблизно 30-50 см, а відстань між грядками – 80-150 см;

  • квадратно-гніздовий метод (шаховий)
Схема посадки огірків у відкритому грунті квадратно-гніздовим методом
Квадратно-гніздовий метод посіву огірків у відкритий грунт

Цей метод потребує достатньої кількості землі, яка відведена для вирощування огірків. Відстань між огірками у відкритому ґрунті має бути не менше 50-70 см. Лунки треба робити близько 10 см у діаметрі та сіяти в них до 10 насінин. Після появи сходів огірки проріджують, прибираючи слабкі паростки.

Коли сіяти огірки у відкритий грунт в травні 2024

Як зробити грядки для вирощування огірків нестандартного формату: схема посадки, як зробити грядки

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст