ГоловнаСад та городПідживлення огірків: чіткі рецепти на 5 способів підживити огірки після посадки

Підживлення огірків: чіткі рецепти на 5 способів підживити огірки після посадки

Правильне підживлення забезпечить шанси на гарний урожай огірків. До вашої уваги чіткі рецепти 5 способів, як підживити огірки. Отже, як проводити підживлення огірків дріжджами, золою (рецепт для полива та для обприскування), коров’яком, як правильно використовувати рідкий компост та вносити мінеральні добрива

Як підживлювати огірки дріжджами

Цей рецепт скоріше стимулюючий, а не підживлюючи, але це також важливо. Дріжджами рекомендується підживити огірки 2 рази за сезон.

  • Беремо сухі дріжджі 10 грамів, розводимо їх в 10 літрах води. Залишаємо настоюватися 2 година, після чого в цей розчин додаємо 3 столові ложки цукру й ретельно ще раз розмішуємо. Отриманим розчином можна поливати огірки.

Якщо є звичайні дріжджі, тоді пропорції будуть наступні? 100 гр розвести в 10 літрах води й одразу можна поливати.

Перевірений спосіб підживлення огірків золою

Зола – це неймовірний помічник всіх городників та садівників. Дріжджі можна як підживлювати золою (полив), так і обприскувати. Надаємо обидва рецепти

  • зола для поливу огірків: в 10 літрову відрі води розчиняємо склянку золи. Цим розчином поливаємо рослини.
  • обприскування огірків золою: за цим рецептом краще готувати звечора. 300 грамів золи треба кип’ятити в 3 літрах води протягом 30 хвилин. Потім цьому розчину треба дати настоятися 5-6 годин.

Зола виступає і як добриво, і як засіб для боротьби з шкідниками. Фахівці радять підживлювати огірки золою 4-6 разів за сезон.

Рецепт підживлення огірків коров’яком

Цей рецепт потребує певного часу, адже він потрібен, щоб добриво настоялося. Треба взяти свіжий гній і залити водою в пропорції 1 до 3 (одна частина гною та три частини води) й залишити перебродити 10 днів. Готове добриво розводимо: 1 літр коров’яку розводимо в 10 літрах води й цим розчином можна поливати наші огірки.

Підживлення огірків рідким компостом

Цей метод має як плюси, так і мінуси, крім ефекту підживлення. Позитивне те, що ми можемо утилізувати, переробивши в добриво, бур’ян та траву з газонів, яких чимало збирається на присадибній ділянці. Мінус – специфічний запах, тому ставити готуватися це добриво слід подалі від помешкання.

Нам знадобиться велика ємність, наприклад, пластикова діжка. Цю ємність на 2/3 заповнюємо скошеною травою, вирваним бур’яном тощо (коли будуть, ягодами, впавшими яблуками) та заливаємо водою. Накриваємо кришкою та залишаємо настоюватися протягом 10 діб. Для поливу потрібно зробити розчин – 1 літр цього настою на 10 літрів води.

Підживлення огірків мінеральними добривами

Це підживлення дуже важливе, яке саме добриво, ви можете обрати самі, але воно повинно бути комплексним. Наприклад, можна взяти мінеральне добриво Майстер®-Агро для огірків, кабачків та патисонів:

  • 5 г добрива на 2 л води на 2-3 квадратних метри, вносити на стадії 4-5 справжніх листків;
  • 10 г добрива на 3-4 л води на 2-3 квадратних метри, на стадії утворення огудин, бутонізація, початок цвітіння, формування плодів.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст