ГоловнаСад та городЗав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти

Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти

Вирощуючи овочі, багато господарів стикаються з різними проблемами через хвороби та шкідників. Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти хворобам овоча, допоможуть розібратися досвідчені городники.

Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти, коли  багато зав’язі

Коли на батогах огірків формується багато зав’язі, рослина не здатна забезпечити зростання всім. Оптимальна кількість на одному батогу – 25-30 штук. Деякі гібриди можуть викидати до 150 зав’язі огірків. Це дуже навантажує рослину і деякі рослини справляються з проблемою самостійно – квіточки опадають як пустоцвіт.

Вирішення проблеми

Щоб допомогти огірку, необхідно обірвати зародки до норми.

Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти, якщо недостатньо запилення

Сорти огірків, які опилюються бджолами, в результаті недостатнього запилення, не зможуть утворити зав’язь.

Вирішення проблеми

Городники радять висаджувати сорти насіння самозапильних огірків, забезпечити доступ комах до квіток або приманити їх, обприскати квітки солодким розчином або запилювати вручну.

Зав’язь огірків жовтіє, якщо є нестача вітамінів, що слід робити?

Часто причиною пожовтіння зав’язі огірків являється виснаження грунту, через що рослини відчувають нестачу вітамінів та мінералів. В результаті – зав’язь починає осипатися, а батоги – сохнути. Через нестачу калію – швидко жовтіє зав’язь огірків.

Вирішення проблеми

Потрібно проводити підкореневе підживлення сечовиною та золою (зола використовується для підживлення багатьох рослин, наприклад, часнику). Також потрібно обприскувати огірки розчином сечовини та золи, краще це робити по вечорам. Якщо все зроблено правильно, вже за пару днів огірки прийдуть у норму.

Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти при перепадах температур

Огірки дуже тонко відчувають перепади температур: при холоді рослина може загинути, а у спеку – зав’язь не утворюється. Також, зав’язі не буде при постійному зниженні температури (15 градусів – сповільнюється зростання, а 10 градусів – зупиняється зовсім).

Вирішення проблеми з перепадом температур

Досвідчені городники радять висаджувати рослини не надто близько одне до одного, щоб була можливість провітрювати рослини, вкривати спеціальними захисними матеріалами від холоду.

Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти при порушенні режиму поливу

Якщо неправильно здійснювати полив, то огірки будуть жовтіти і зав’язь опадати. Рекомендації щодо поливу огірків:

  • городні огірки поливають щотижня не менше 3 разів;
  • тепличні огірки поливають  – 4-5 разів на тиждень.

Полив холодною водою призводить до пустоцвітів, тому важливо використовувати для поливу відстояну воду, яка має температуру повітря чи наближену до неї.

Вирішення проблеми

Своєчасний полив рослин теплою водою бажано проводити у вечірній час. Температура води не повинна бути нижче +20 градусів.

Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти, якщо у рослин  хвороби та шкідники

Пожовтіння зав’язі огірків і їх опадання, може бути пов’язано з хворобами чи шкідниками. Потрібно перевірити рослину на відсутність бактеріозу, грибкової плісняви, павутинного кліща, тлі тощо.

Вирішення проблеми

Перед посадкою потрібно протравлювати насіння перед огірків, стежити за густотою зеленої маси, не порушувати сівозміну, дезінфікувати грунт для розсади, при виявленні шкідників своєчасно використовувати інсектициди.

Зав’язь огірків жовтіє, у чому причина і як протистояти, погано розвиваються жіночі квіти

Під час цвітіння надмірний полив, неправильний догляд за основним батогом, призводить до утворення пустоцвіту. Помилкове видаленні пустоцвіту не призведе до збільшення кількості жіночих квіточок.

Вирішення проблеми

Чітко слідувати графіку поливу, при необхідності – зменшити полив та прищепити верхів’я батогів.

Якщо неправильна вологість, зав’язь огірків жовтіє, як виправити?

Така проблема найчастіше виникає при вирощуванні огірків у теплиці. Занадто велика вологість негативно впливає на запилення квіток, пилок не може переноситися.

Вирішення проблеми

В теплиці потрібно підтримувати вологість на рівні 90% і відкривання кватирки для провітрювання, але без протягу. Якщо вологи замало – розставляти ємності з водою – при випаровуванні вона буде зволожувати повітря.

Рішення будь-якої проблеми вирощування огірків, як й інших рослин, існує. Найголовніше – чітко визначиться з виниклою проблемою і негайно вжити заходів.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст