[the_ad id="53171"]

Вирощування огірків: як вибирати насіння для розсади, коли і як краще висівати, поливати та підживлювати

Огірки – це смачний овоч, який ми завжди любимо мати на столі як свіжім, так і консервованим. Вирощування розсади огірків по правилам, якими поділилися городники, дасть гарний врожай. Ці поради описують, як вибирати насіння огірків, коли і як краще висівати, поливати та підживлювати.

Вирощування розсади огірків: вибір насіння для розсади та підготовка до висівання

Огірки бувають як ті, що самі запилюються, так і ті, які потребують запилення комах. Сорти огірків можуть відрізнятися за призначенням – для салатів та поїдання у свіжому вигляді, для консервації та різного цільового призначення. Щоб зібрати ранній урожай огірків, потрібно висаджувати ранньоспілі сорти і гібриди чи вирощувати середньостиглі сорти через розсаду.

Городники радять враховувати, що при висаджуванні свіжого насіння, може з’явитися багато пустоцвітів. Тому городники радять використовувати насіння, витримані в середньому 2 роки, щоб воно дало рясну зав’язь.

  1. Перед посівом насіння слід видалити пошкоджені і порожні. Для дезінфекції та гарних сходів треба протравити насіння в розчині марганцю. Для запобігання гнилі насіння, його піддають обробці розчином мікроелементів.
  2. Щоб прискорити проростання насіння, його перед висіванням треба покласти у вологу ганчірку і потім –  в поліетиленовий пакет на 1-2 доби в тепло. Наступним кроком для загартувати насіння, слід цю ганчірочку з насінням перекласти на тарілку та помістити в холодильник на середню полицю на 2 доби і потім прохолодними сіяти прямо в грунт.

Як вибрати місце для розсади огірків та як правильно поливати

Для огірків підходить пухка, гарно удобрена земля, де є застійне тепле повітря. Ваші грядки огірків треба розміщувати на сонячному, захищеному від вітру місці. Найкращі параметри для вирощування огірків: температура +25… +30 градусів і вологість не нижче 70%.

При вирощуванні огірків дуже уважно потрібно ставитися до поливу. Якщо вологи буде недостатньо, Ваші огірки будуть гіркими, якщо забагато – можливі хвороби кореневої системи. Полив потрібно робити тільки теплою водою (+24…+26 градусів) з лійки, щоб не пошкодити коріння і не зруйнувати структуру грунту.

Періодичність поливу огірків: до початку цвітіння один раз на 4-5 днів, перед початком і під час збору врожаю – один раз на 2-3 дні. Але обов’язково враховуйте умови Вашої кліматичної зони і, при необхідності, коригуйте частоту поливу.

Вирощування огірків: підживлення і підвищення вуглекислого газу

Живлення огірків дасть можливість рослині швидко і гарно розвиватися. Огіркам потрібне щотижневе підживлення по черзі органічними речовинами і мінералами.

Перше підживлення потрібно проводити через 2 тижні після пересадки розсади огірків у теплицю. Землю потрібно полити розчином води із золою.

Ще через півтора тижні після цього, розсаду огірків потрібно полити органічним добривом.

Під час плодоношення потрібно чередувати полив кожні 7-10 днів розчин марганцю (рожевого кольору) з органічним добривом.

Важливо: все добриво вноситься під кореневу систему, щоб добриво не потрапляло на листя огірків.

Для прискорення формування зав’язі і підвищення врожайності огірків в теплиці, потрібно використати метод збільшення вуглецю. Для цього Вам буде потрібно поставити ємкість з пташиним послідом або зі свіжим коров’яком. А якщо ще туди кинути жменю сухого сіна або тирси, то в такому випадку ферментація розчину збільшиться.

Вирощування розсади огірків: пасинкування

Пасинки – зайві пагони, які знесилюють основну рослина і не дають зав’язуватися новим огірочками. Необхідно проводити пасинкування, після п’ятого листочка. Для цього необхідно видалити бічні відростки, які утворюються на вузлах батогів, але залишити сформовані на цьому місці зав’язі.

- Advertisment -

Ви не можете копіювати текст