ГоловнаСад та городВирощування огірків: як вибирати насіння для розсади, коли і як краще висівати,...

Вирощування огірків: як вибирати насіння для розсади, коли і як краще висівати, поливати та підживлювати

Огірки – це смачний овоч, який ми завжди любимо мати на столі як свіжім, так і консервованим. Вирощування розсади огірків по правилам, якими поділилися городники, дасть гарний врожай. Ці поради описують, як вибирати насіння огірків, коли і як краще висівати, поливати та підживлювати.

Вирощування розсади огірків: вибір насіння для розсади та підготовка до висівання

Огірки бувають як ті, що самі запилюються, так і ті, які потребують запилення комах. Сорти огірків можуть відрізнятися за призначенням – для салатів та поїдання у свіжому вигляді, для консервації та різного цільового призначення. Щоб зібрати ранній урожай огірків, потрібно висаджувати ранньоспілі сорти і гібриди чи вирощувати середньостиглі сорти через розсаду.

Городники радять враховувати, що при висаджуванні свіжого насіння, може з’явитися багато пустоцвітів. Тому городники радять використовувати насіння, витримані в середньому 2 роки, щоб воно дало рясну зав’язь.

  1. Перед посівом насіння слід видалити пошкоджені і порожні. Для дезінфекції та гарних сходів треба протравити насіння в розчині марганцю. Для запобігання гнилі насіння, його піддають обробці розчином мікроелементів.
  2. Щоб прискорити проростання насіння, його перед висіванням треба покласти у вологу ганчірку і потім –  в поліетиленовий пакет на 1-2 доби в тепло. Наступним кроком для загартувати насіння, слід цю ганчірочку з насінням перекласти на тарілку та помістити в холодильник на середню полицю на 2 доби і потім прохолодними сіяти прямо в грунт.

Як вибрати місце для розсади огірків та як правильно поливати

Для огірків підходить пухка, гарно удобрена земля, де є застійне тепле повітря. Ваші грядки огірків треба розміщувати на сонячному, захищеному від вітру місці. Найкращі параметри для вирощування огірків: температура +25… +30 градусів і вологість не нижче 70%.

При вирощуванні огірків дуже уважно потрібно ставитися до поливу. Якщо вологи буде недостатньо, Ваші огірки будуть гіркими, якщо забагато – можливі хвороби кореневої системи. Полив потрібно робити тільки теплою водою (+24…+26 градусів) з лійки, щоб не пошкодити коріння і не зруйнувати структуру грунту.

Періодичність поливу огірків: до початку цвітіння один раз на 4-5 днів, перед початком і під час збору врожаю – один раз на 2-3 дні. Але обов’язково враховуйте умови Вашої кліматичної зони і, при необхідності, коригуйте частоту поливу.

Вирощування огірків: підживлення і підвищення вуглекислого газу

Живлення огірків дасть можливість рослині швидко і гарно розвиватися. Огіркам потрібне щотижневе підживлення по черзі органічними речовинами і мінералами.

Перше підживлення потрібно проводити через 2 тижні після пересадки розсади огірків у теплицю. Землю потрібно полити розчином води із золою.

Ще через півтора тижні після цього, розсаду огірків потрібно полити органічним добривом.

Під час плодоношення потрібно чередувати полив кожні 7-10 днів розчин марганцю (рожевого кольору) з органічним добривом.

Важливо: все добриво вноситься під кореневу систему, щоб добриво не потрапляло на листя огірків.

Для прискорення формування зав’язі і підвищення врожайності огірків в теплиці, потрібно використати метод збільшення вуглецю. Для цього Вам буде потрібно поставити ємкість з пташиним послідом або зі свіжим коров’яком. А якщо ще туди кинути жменю сухого сіна або тирси, то в такому випадку ферментація розчину збільшиться.

Вирощування розсади огірків: пасинкування

Пасинки – зайві пагони, які знесилюють основну рослина і не дають зав’язуватися новим огірочками. Необхідно проводити пасинкування, після п’ятого листочка. Для цього необхідно видалити бічні відростки, які утворюються на вузлах батогів, але залишити сформовані на цьому місці зав’язі.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст