ГоловнаСад та городСад у травні: підживлення, рецепти як знищувати шкідників

Сад у травні: підживлення, рецепти як знищувати шкідників

Як провести підживлення плодових дерев і кущів та які працюючі рецепти, як знищувати шквідників? – все це підкаже, які роботи потребує сад у травні. для досвідчених садівників ці поради можуть бути як нагадування, а для почтківців – як гасло до дій.

Обробка саду навесніСад у травні: підживлення плодових дерев і кущів

Щоб підготувати сад до майбутнього плодоношення, важливо на весні додати поживних речовин через внесення добрива.

  • Перед цвітінням слід підживити дерева і кущі рідким  органічними або мінеральними добривами. Їх треба вносити борозенки на глибину 10-15 см. Борозенки для плодового дерева слід робити у пристовбуровому колі орієнтировко на рівні проекції крони, трохи ближче до стовбура. Для куща борозенку треба провести навколо куща.
  • В середині і наприкінці травня таким же поживним розчином слід підживити і ягідні кущі.
  • До того, як вносити добриво, слід ретельно полити рослину. Після підживлення треба замульчувати.
  • Коли почнуть рости пагони, треба підсипати шар землі до 15 см і слід стежте, щоб вона була постійно вологою.
  • Після цвітіння проводиться полив садових рослин. Можна поєднати його з додатковим підживленням настоєм коров’яку або пташиного посліду. Пропорція для такого підживлення 1:15 і додати 1 столову ложку сечовини.

Сад у травні 2021Сад у травні: як знищувати шкідників, які хвороби дерев і кущів

У період цвітіння не можна застосовувати інсектициди, інакше загинуть бджоли. Тому в цей період за необхідності треба використовувати біопрепарати. Один із самих ефективних біоінсектицидів у боротьбі зі шкідниками це лепідоцид. Цей препарат майже на 100% знищує гусінь (молодшого віку), п’ядунів, листокруток та інших. Лепідоцид досить безпечний для бджіл, корисних комах. Обприскувати краще ввечері.

У холодну і дощову погоду під час цвітіння (в перші два дні цвітіння) необхідно захистити кісточкові види дерев від парші та моніліозу. Можна застосувати фугніцидиди хом (40 г) або хорус (2-3 г на 10 л води). Ці ж препарати захистять молоді пагони, листя, зав’язі від дірчастої плямистості (кластероспоріозу), коккомікоза та інших небезпечних хвороб. На процеси запилення і утворення зав’язі ці препарати не впливають.

Профілактичні заходи в саду від хвороб і шкідниківПрофілактичні заходи в саду від хвороб і шкідників, які проводяться у травні

Під час цвітіння збільшується ризик захворювання на паршу, моніліоз

Парша

У травні буде підвищений ризик для дерев зараження паршею. Це час від рожевого бутона до повного осипання пелюсток.

Для профілактики ефективні хом, колоїдна сірка, 1-відсоткова бордоська рідина. Якщо дерева уражені паршею, потрібно використовувати фунгіцид скор або Стробі.

Моніліоз

Обробка дерев цим препаратом -скор або Стробі- 2 г на 10 л води в фазу рожевого бутона (до початку розпушення центрального бутона) запобігає зараженню моніліозом. Але не можна застосовувати один і той же препарат, особливо системний, постійно, тому що з’являється звикання патогену і ефективність препарату падає.

При зараженні моніліозом потрібно терміново вирізати і спалити хворі пагони – при перших ознаках хвороби. І потім через 2-3 тижні після цього.

Борошниста роса

Деякі сорти яблуні, груші, ягідників уражуються борошнистою росою. У таких дерев і кущів вирізають і знищують хворі пагони, вкорочують зовні здорові однорічні пагони в травні і в серпні.

Для профілактики і лікування борошнистої роси застосовують препарати з вмістом сірки – колоїдна сірка, тіовіт джет.  Також можна використовувати настій: прілу солома або сінна труху, або листя (1 частина) залити водою (3 частини), настояти 3-4 дні в теплому місці. Отриманий настій – 1 частину треба розбавити 3 частинами води, процідити і обприскати. Лише в крайньому випадку в цей період можна використати топаз.

поради садівнику на травеньРоботи в саду у травні: обробка грунту від бур’янів

Бур’яни можуть стати розсадником для різних шкідників.

Під час цвітіння в саду треба перекопати грунт з оборотом пласту землі. Завдяки цьому зменшиться кількість бур’янів, поліпшиться доступ повітря до коріння. Волога буде краще зберігатися, а також зменшиться кількість шкідників, що залишилися в грунті. Важливо стримувати ріст бур’янів, своєчасно видаляючи його з-під дерев, тому що на них харчуються павутинний кліщ, личинки цикадок, гусені совок, метелика.

В кінці цвітіння плодових дерев відроджуються гусениці молі першого покоління. Потім по кроні розповсюджуються кліщі, починається перша хвиля льоту метеликів яблуневої плодожерки. Якщо не було проведено обприскування дерев інсектицидами (Лепідоцид), то до кінця цвітіння може з’явитися багато кліща.

На груші поселяється грушева Мідяниця, на всіх плодових деревах – колонії попелиць і маса мурах, любителів медяної роси, що виділяється попелицями. Проти них застосовують липкі пояси з клеєм ALT або настій золи.

Фунгіциди, інсектициди і акарициди (сірка) застосовуються в тому випадку, якщо необхідно захистити сад від комплексу хвороб, шкідливих комах і кліщів.

Сад, в якому багато каліфорнійської щитівки, потребує обприскування фуфаноном-нова або препаратом N30 (250 г на 10 л води). Час обробки збігається з обприскуванням проти першого покоління плодожерки: через 10-12 днів після початку осипання пелюсток.

Якщо широко поширилися молі, можна використовувати для обприскування кінмікс, інтаавір. Гусениці цих шкідників знаходяться в мінах, і на них фуфанон не подіє. Але синтетичні піретроїди збільшують загрозу спалаху кліщів. Тому до цих препаратів треба додати колоїдну сірку (50-80 г).

Проти вишневої мухи і сливової плодожерки через 10-14 днів після цвітіння, вишні, сливи, абрикоси обприскують препаратом фуфанон-нова.

Це основні роботи, які необхідно проводити у травні в саду.

Місячний календар садівника травень 2023: коли обрізати, щеплювати, живцювати

Чим обприскувати смородину, якщо листя вже почало розпускатися

Зола на городі для підживлення і боротьби з шкідниками: правильні пропорції використання

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст