Досвідчені садівники розповіли, для чого посипати полуницю гірчицею. Це важливий етап, який допоможе мати здорові рослини та гарний урожай ягід. Посипати полуничні грядки гірчичним порошком корисно для профілактики появи шкідників та захворювань. Також, в пригоді може стати відео, як підживлювати полуницю навесні натуральними інгредієнтами.
Для чого посипати полуницю (полуничні грядки) гірчицею (гірчичним порошком)?
Використання гірчиці для нас більш відоме в лікуванні (гірчичники, насипання гірчиці в шкарпетки для зігрівання). Також господині використовують суху гірчицю, щоб відмити банки й інший посуд натуральними інгредієнтами.
А ось гірчиця – як спосіб профілактики появи шкідників та захворювань полуниці, відомий не всім. Але він дієвий і, що важливо, не затратний в плані грошей – дешевше, ніж хімічні препарати. Гірчичний порошок (порошок з насіння гірчиці) недорого коштує і є в продажу по всій території України. Ще важливий аспект – екологічність цього способу боротьби зі шкідниками та захворюваннями полуниці.
Як та коли посипати полуничні грядки гірчичним порошком?
Посипати полуницю сухою гірчицею слід в період цвітіння та плодоношення.
Робиться це в довільній формі – треба розкидати сухе насіння гірчиці (гірчичний порошок) на полуничні грядки. Чітких пропорцій фахівці не називають, але варто робити це, як ви посипаєте рослини золою від шкідників. Тобто щоб кущики і земля поряд з ними була присипана тонким шаром гірчиці.
Як суха гірчиця допомагає вирощувати полуницю?
Річ у тому, що гірчичний порошок дуже «не подобається» довгоносику, якого вважають одним з головних шкідників полуниці. Крім цього шкідника, порошок з насіння гірчиці допоможе позбутися й інших шкідників: проволочнику, ведмедки, слимаків
Фахівці рекомендують обробляти полуницю сухою гірчицею в день, коли похмуре небо та немає вітру. Бажано в першій половині дня. Якщо присипати ввечері і випаде роса, порошок може набрати вологу, скачатися й опасти з листя.
Полуниця весною, перші підживлення, відео поради
Полуниця: несподіване і корисне використання плодоніжки, не викидаємо!
Підживлення рослин та боротьба зі шкідниками: натуральні засоби, які слід використовувати