ГоловнаСад та городОзима посадка картоплі: основні правила та поради фахівців

Озима посадка картоплі: основні правила та поради фахівців

Посадка картоплі під зиму – поки що не дуже розповсюджена по Україні. Проте озима посадка картоплі – цей агротехнічний прийом має всі права на розповсюдженні. Тому що городники, напевне, стикалися з ситуацією, коли після збору картоплі восени, якісь бульби не вибрали. І часто на городі вони проростали і давали гарний урожай наступного сезону. Які основні правила посадки картоплі під зиму та поради фахівців, на що звертати увагу, можуть бути в пригоді тим, хто наважиться на такий експеримент. Тож можна спробувати садити картоплю під зиму спочатку на невеликій ділянці.

Озима посадка картоплі: які переваги в такого виду посадки

Економія часу

Серед інших переваг, які будуть перелічені, важливе місце посідає – економія часу. Навесні у городників надзвичайно багато роботи. Адже висаджуються і насіння, і розсади, і готуються грі дяки. А ось восени, коли урожай вже зібраний, часу достатньо, щоб у спокійному темпі провести посадку картоплі під зиму.

Стратифікація

Бульби картоплі, перебуваючи в землі взимку, загартовуються. Картопля стає менш вразливою і схильною до хвороб. На озиму картоплю менше нападають шкідники.

Врожайність

Фахівці вказують, що врожайність озимої картоплі практично не відрізняється від звичайного способу посадки навесні.

Легше садити

Посадка восени фізично буде легшою, тому що земля після осіннього збору врожаю ще пухка і не містить бур’яну. Тобто не доведеться перекопувати грядку додатково, на чому економляться і сили, і час.

Посадка під зиму картоплі: основні правила підготовки грядок, підживлення

Картопля під зиму саджається без оранки лінійним способом. Фахівці зазначають, що це оптимальний вид озимої посадки. Готуючи грядки під посадку, слід не забувати залишати відстань між рядками і майбутніми кущами.

Важливим елементом підготовки грядок, являється внесення добрива. Адже за літо з землі було забрано багато корисних речовин.

З натуральних добрив рекомендується вносити золу і перегній. Порада фахівців: золу треба внести заздалегідь. А ось перегній – на фінальному етапі. Тому що перегній виконує роль не тільки підживлення, а ще й зігріває грунт, в який висаджується озима картопля. Це вбереже не тільки бульбу під землею, але й ранні сходи картоплі під час весняних заморозків.

Під час проведення посадки картоплі під зиму треба, для збагачення грунту, використовувати і мінеральні добрива. Фахівці нагадують: азотні добрива восени не використовується. Тому треба використовувати суперфосфатні добрива. Знадобиться від 40 до 60 грам суперфосфату, хлористого калію досить 30-40 грам – пропорції вказані з розрахунку на квадратний метр.

Озима посадка картоплі: основні правила підготовки посадкового матеріалу

Фахівці рекомендують під зиму висаджувати пізні сорти картоплі. Помилка вважати, що треба садити під зиму ранні сорти. Отже, готуємо посадковий матеріал з пізніх сортів картоплі.

Основні правила посадки під зиму картоплі дуже прості

  1. Для посадки під зиму треба брати бульби середнього розміру (не варто брати крупні).
  2. Не потрібно нічим обробляти через замочування або обприскування.
  3. Посадкову бульбу треба прогріти на сонці, щоб з’явилося легке позеленіння. В середньому на цю процедуру знадобиться до двох тижнів

Посадка картоплі під зиму: температурні показники і основні правила посадки картоплі під зиму

Озима посадка картоплі: основні правила та поради фахівців
Правила посадки картполі під зиму

Коли висаджувати картоплю під зиму, треба слідкувати за погодою, адже останні роки осінь часто затримується і холодні дні настають пізніше.

Щоб садити озиму картоплю, погода повинна бути прохолодною і синоптичний прогноз не передбачає потепління. Інакше, якщо всадити картоплю і настане потепління, почнуть прокльовуватися росточки, які замерзнуть при похолодання.

Бажано висаджувати картоплю, коли середньодобова температура повітря не перевищує +3°С…+5°С. Тобто приблизно водночас з озимою посадкою буряку і моркви.

Агротехнічні правила посадки озимої картоплі

Якщо грунт «важкий», бульбу слід занурювати на 6-8 см, якщо грунт на грядках супсь – треба класти глибше – до 8-10 см. Присипаються бульби грунтом з ями, що викопали, далі – перегній і останній шар покриття – мульча.

Для мульчування можна використовувати опале листя, бадилля, тирсу, хвою або подрібнену солому. Знадобиться приблизно відро мульчі на метр квадратний посадок.

Важливо!

Посаджену картоплю під зиму категорично заборонено поливати! Посадка повинна проходити тільки в суху погоду і в сухий грунт. Якщо після посадки починаються дощі, для збереження врожайності, слід накрити грядку поліетиленом.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст