ГоловнаСад та городКоли сіяти моркву восени і основні правила посадки під зиму

Коли сіяти моркву восени і основні правила посадки під зиму

Як правило, вже з середини жовтня проходить посів озимих рослин. Проте, рік на рік не виходить, бо треба враховувати показники температури повітря, щоб правильно провести посадку озимих. Коли і як сіяти моркву восени, підкажуть основні правила посадки під зиму

Коли сіяти моркву восени за температурними показниками і народними прикметами

За народними прикметами посів моркви восени потрібно проводити, коли вдарили перші морози і земля почала промерзати. Це важливо, бо при відлизі, насіння почне проростати, а наступні морози знищать ці сходи.

Моркву під зиму треба сіяти приблизно в один час з часником, цибулею-сіянкою, буряком, бо в них схожі вимоги до температурних показників. Але все ж таки, трохи відрізняються. Тому важливо виконувати агротехнічні правила озимого посіву саме для конкретної рослини.

Перевірити «по черепку» дуже просто. Потрібно взяти грудку з підготовленої грядки і кинути її об землю. Якщо грудка почне розпадатися на тверді шматочки, значить земля вже достатньо промерзла.

Температурний режим й інші фактори для посіву моркви під зиму

  • стійкі, але слабкі заморозки  з середньодобовою температурою 0 … + 2 ° C;
  • стійка нічна температура -2 … 3 ° C;
  • промерзання орного шару до 5-7 см;
  • відсутність дощів, налипання грунту на лопату чи сапку при виконанні робіт.

Морква морозу не боїться: насіння проростає вже при +3° C, а сходи витримують короткочасні -5 ° C. Перший сніг також не проблема для озимої моркви, він легко змітається з посадкових траншей. Якщо ж передбачається потепління, посів варто відкласти.

Підготовка грядок для посіву моркви восени та норми внесення насіння

Коли сіяти моркву восени і основні правила посадки під зиму
Як підготувати грядки для озимого посіву моркви

Як краще організувати грядки для озимого посіву моркви

  1. Оптимальний варіант розташування грядки для посіву озимої моркви: моркву слід висівати на ділянках з легким уклоном на південь, південний схід, де з грядок навесні раніше сходить сніг.
  2. Найбільш сприятливі грунти для посадки моркви під зиму: супіщані, легкий суглинок з нейтральним pH. Щільний чорнозем, важкий суглинок полегшують за допомогою домішок піску. Під час перекопування в землю можна внести перегній, суперфосфат 20 г / м2, калійну сіль 15 г / м2.
  3. Якщо Ви висіваєте моркву на великих площах, то варто скористатися стрічковим  методом, дворядним при ширині міжрядь 65-75, трьохрядковим (10 + 10 +45), чотирирядним  за схемою 25 + 25 + 25 + 25 см.
  4. На невеличкій ділянці сіють рядами з відстанню між рядками 15-20 см, широкорядним методом з відстанню 30-45 см.

Норми внесення насіння моркви восени

Зазвичай в 1г насіння моркви міститься від 7000 до 13 000 насінин. При озимому посіві моркви, як правило, норму треба збільшити на 20% в порівнянні з весняним посівом.

Норма висіву насіння на 1 сотку – від 5 до 25-30 г, на 1 м2 – від 0.5 до 0.8 м

Правила посадки моркви під зиму

Якщо у Вас покупне насіння, то воно не потребує протравлення. А от своє насіння варто замочити насіння у розчині марганцю або фунгіциду. Важливо до початку посіву, добре висушити насіння, щоб воно не заледеніло у ґрунті.

Насіння моркви дуже дрібне і тому його складно висівати, щоб воно не сипалось в одне місце. Можна скористатися таким методом: змішати насіння моркви з піском (крупним) у малій пропорції 1 до 10 і більше. Так буде легше сіяти моркву і потім навесні проріджувати.

Процес посіву моркви

  • Сапкою проводяться борозенки на глибину 2-3 см на щільних грунтах, до 3-4 см на легких супіщаних. Глибина загортання – на 1-1.5 см глибше, ніж при весняному посіві.
  • Дно борозенок для посіву моркви восени, присипають тонким шаром піску. Це свого роду мікродренаж, який запобігає гниттю. На бідних грунтах в грунтосуміш додають перегній, торф.
  • Борозни засипають ґрунтом шаром не більше 2 см, і трохи утрамбовуємо.
  • Якщо зима малосніжна, грядки варто замульчувати сухим листям або соломою. Якщо снігу багато, то його покрову буде достатньо.

Після випадання снігу, його можна нагрести на грядки з посіяною морквою.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст