ГоловнаСад та городКартопля: шкідники і хвороби, як з ними боротися

Картопля: шкідники і хвороби, як з ними боротися

Картопля базовий інгредієнт для багатьох страв українців. Без картоплі на столі не проходить майже жодного дня. Тому при вирощуванні цього овочу важливо знати, які шкідники і хвороби, ознаки хвороб та як з ними боротися на городі, щоб отримати гарний урожай.

Картопля: шкідники і хвороби, як з ними боротися – різоктоніоз (чорна парша)

Картопля: шкідники і хвороби, як з ними боротися
Різоктоніоз або чорна парша на картоплі

Збудник цього захворювання у картоплі гриб Hypochnus solani Pr. et Del.  Він вражає наземну і підземну частини рослини, що викликає скручування та воно в’яне. На бульбах з’являються чорні плями, які за виглядом схожі на часткочки грунту, темні і бурі плями. Вони викликають некроз і провокують гниття. Стійких до чорної парші сортів немає.

Щоб уникнути у Вашої картоплі різоктоніозу (чорної парші) як профілактика: важливо виконувати правила сівооберту, пізнього висаджування картоплі, щоб земля була добре прогріта і своєчасного прибирання урожаю.

Лікування: Препарати проти чорної парші – Фітоспорін, Фенорам супер, Колфуго.

Хвороба картоплі: фітофтороз, його ознаки і як можна лікувати

Картопля: шкідники і хвороби, як з ними боротися
Які ознаки фітофторозу картоплі

Збудник фітофторозу – грибок Phytophthora infestans, який вражає всі частини картоплі (й інших рослин – томатів). Ознаки захворювання фітофторозу:

  • на листі з’являються водянисті плями, які оточують білі смужки, які потім загнивають;
  • коренеплоди набувають бурого кольору.

Вражену фітофторозом картоплю не можна вживати у їжу.

Профілактика фітофторозу: потрібно для посадки використовувати стійкі до хвороби сорти, обробляти грунт спеціальними препаратами. Наприклад, можна використовувати «Квадріс».

Картопля: шкідники і хвороби, кільцева гниль картоплі

Ознаки хвороб картоплі
Ознаки кільцевої гнилі на картоплі

Збудником кільцевої гнилі картоплі являються бактерії Clavibacter michiganensis і Corynebacterium sepedonicum. Вони вражають бульбу, потім на черзі – стебло і листя, що жовтіє і обпадає.

Таке в’янення картоплі викликається, по-перше, тим, що бактерії споживають всі поживні речовини. Також, великої шкоди приносять токсини, які виділяють ці мікроорганізми. Якщо здавити картоплю, вражену кільцевою гниллю, то з бульби буде виділятися жовтуватий слиз. На зрізі картоплі буде видно вражене коло.

Ефективного лікування від кільцевої гнилі картоплі не має. Перед закладанням урожаю, картоплю потрібно обробити спеціальними препаратами.

Курчава карликовість ще одна хвороба картоплі: ознаки і як з нею боротися

Ознаки хвороб картоплі
Попелиця (тля) – причина виникнення курчавої карликовості картоплі

Переносить цю хворобу тля (попелиця). Вона провокує виникнення некрозу бульби, гине наземна частина картоплі, що робить її низенькою – карликовою. Листя скручується і опадає.

Профілактика захворювання: використання інсектицидів проти попелиці.  Також, можна скористатися народними рецептами боротьби з попелицею.

Фахівці вказують, що лікування від хвороби картоплі – курчавої карликовості, не існує. Всю уражену цією хворобою городину, необхідно знищити.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст