ГоловнаСад та городЗола на городі для підживлення і боротьби з шкідниками: правильні пропорції використання

Зола на городі для підживлення і боротьби з шкідниками: правильні пропорції використання

Зола – незмінний помічник для городника і садівника і тому використовується на городі для підживлення і для боротьбі зі шкідниками. Правильні пропорції як розчину з золи, так і сухого матеріалу допоможуть досягти максимальної ефективності використання золи на присадибній ділянці.

Підживлення грунту золою: пропорції

Зола містить безліч корисних речовин, хоча не містить азоту. До її складу входять:

  • калій;
  • кальцій;
  • магній;
  • залізо;
  • кремній;
  • фосфор;
  • сірка;
  • бор;
  • марганець й ін.

Продукт горіння – зола, може замінити фосфорно-калійні добрива. При цьому у деревній золі і у золі після спалювання соломи, міститься різна кількість елементів.

Зола на городі може замінити чи доповнити добрива

У 100 г деревної золи (приблизно повна 200-грамова склянка) міститься 3 г фосфору, 8 г калію, 25 г кальцію.

Зола після спалювання соломи у 100 г містить більше корисних речовин: 5-6 г фосфору, 10-16 г калію.

Якщо восени у грунт не вносилося добриво, то навесні вноситься 100 г золи на 1 квадратний метр, що замінює 1 столову ложку калію. При такому внесенні золи навесні, рослини отримають ще бром, якого майже завжди не вистачає на піщаних грунтах.

Крім того, що зола збагачує грунт мінералими і мікроелементами, покращує однорідність грунту і знижує його кислотність, вона ще й пришвидшує процес розпраду органічних сполук. Тому золу прийнято додавати до компостних ям.

У грунт для підживлення золу вносять під час весняного і осіннього перекуповування грядок.

Використання золи для насіння і розсади

Зола сприяє швидкому і дружному проростанню насіння, зміцненню розсади. Часто золу використовують для замочування насіння перед висіванням. Пропорції: на 1 л води потрібно брати 2 столові ложки золи, розмішати і настоювати 2 доби. Потім процідити і у цьому настої замочувати насіння на розсаду. Таким же настоєм золи можна підживлювати розсаду овочевих культур і квітів.

Зола на городі для підживлення

Регулярне внесення золи у грунт на грядки і на клумби, покращує живлення рослин, підвищує їх супротив хворобам і перепадам погоди. Листя рослин, які підживлювали настоєм золи, стає більш жорстким і міцним.

Можна вносити золу у сухому вигляді, а можна у вигляді розчину. Пропорції: 1 склянка золи на 1 відро води (10 літрове). Дане рідке добриво із золи потрібно вносити в якості підживлення для рослин під час поливу на 1-2 квадратних метри.

Зола на городі для боротьби зі шкідниками

Сам продукт горіння – зола, не знищує шкідників, але вона створює умови, при яких вони не виживають. А листя рослин стає більш цупке і тля не може їх гризти. Пропорції для обприскування від шкідників: 100 г просіяної золи розчиняють у 10 л води і настоюють добу. Потім потрібно процідити і обприскувати рослини. Особливо таке обприскування підходить для капусти, смородини, сливи.

Зола, як профілактика для зберігання урожаю

Фахівці рекомендують присипати зрізи рослин золою, перед тим, як складати їх на зиму. Вона підсушує поверхню зрізу, що не дає змоги розвивати хворобливим інфекціям.

Також, перед зберіганням на зиму, добре притрушувати золою овочі: картоплю, моркву, буряк. Це і забере надлишкову вологу і стане профілактикою грибкових й інших захворювань рослин, які часто проявляються під час зберігання.

Головне пам’ятати, надмірна кількість золи може бути шкідлива для корисних жителів грунту, наприклад, дощових черв’яків. Адже зола – це сильний і агресивний лужний елемент.

Ось таким різноманітним чином може використовуватися зола на городі – і для підживлення, і для боротьби зі шкідниками.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст