Восени в саду та квітнику проводяться підготовчі роботи до зими. Корисні поради фахівців підкажуть коли та як білити дерева під зиму, а квітникарі мають поради та нагадування, як правильно обрізати багаторічні рослини у квітнику
Коли та як білити дерева під зиму: осіння побілка дерев, рецепти
Точиться чимало розмов варто чи не варто білити дерева. Багато фахівців все ж таки підтримують думку, що побілка дерев – це, крім гарного для нашого ока естетичного вигляду, ще й допомагає вберегти дерева від певних шкідників, щоб кора на стовбурі дерева не отримала сонячні опіки (взимку, коли відбивається сніг) та кора не репалася влітку. Осіння побілка дерев в саду допомагає вирівнювати різницю температур вдень і вночі.
Рецепти для побілки дерев під зиму
Гашене вапно. Зробити гашене вапно дуже легко в наступній пропорції 1 : 1,5. Тобто беремо 1 частину негашеного вапна й розводимо в 1,5 частин води. Цю суміш з гашеного вапна можна використовувати для побілки, а можна додати ще деякі речовини, які будуть додатково захищати дерева від хвороб та шкідників
Рецепт суміші для побілки дерев з мідним купоросом або залізним купоросом
Ця суміш готується з наступною кількістю речовин
- гашене вапно – 2,5 кг
- мідний купорос 300 грамів
- або
- залізний купорос 300 грамів.
У вапно додаємо купорос, ретельно розмішуємо та білимо дерева. Щоб захистити дерева від гризунів, фахівці рекомендують в цей розчин додати одну столову ложку карболової.
Коли краще білити дерева восени?
Фахівці рекомендують проводити побілки дерева в так зване міжсезоння: восени перед морозами, навесні, коли сильні морози вже закінчилися. В середньому побілка проводиться в суху погоду при температурі 0 ℃… -3 ℃.
Як правильно восени обрізати багаторічні рослини у квітнику
В осінню пору, коли рослини відквітували, слід зрізати надземну частину в таких рослин, як
- півонії;
- флокси;
- астильб;
- ірис.
В цих рослин зрізається зелена надземна частина так, щоб залишився віяло листя висотою приблизно 15 см.
Після того, як осіння обрізка квітів проведена, їх треба відразу полити 1% розчином бордоської рідини. Цей розчин готуємо самостійно в такій пропорції: (1 чайна ложка без верху бордоської рідини розчиняємо в пів літра води).
А вже весною, коли надземна частина квітів почне проростати, слід ще раз полити таким розчином. Такий осінній, а потім весняний полив буде профілактикою захворювання гнилями.
Корисна інформація
Восени на городах буяють посадки чорнобривців. Крім того, що це чудова квітка, яка милує око й має чудовий аромат, чорнобривці ще й чудовий засіб захисту рослин. Чорнобривці містять велику кількість фунгіцидів, завдяки яким оздоровлюється грунт. А запах чорнобривців відлякає кротів і допомагає позбутися нематоди.
Восени кущики чорнобривців треба порубати, наприклад лопатою та присипати трошки землею. Чорнобривці та інші залишки рослин і навіть дрібні гілочки швидко перетворяться на корисне добриво.
Які дерева садити восени та які переваги і мінуси осінньої посадки
Чим обприскувати восени плодові дерева та як їх готувати до зими