ГоловнаСад та городЯкі рослини не можна садити поряд

Які рослини не можна садити поряд

Іноді ретельне слідування агротехнічним правилам, дотримання термінів посіву насіння, висадки розсади, підживлення рослин, поливу, не приносить гарний урожай. Це може бути пов’язано з неправильним обранням місця посадки і невірним сусідством рослин. Тобто сусідство з одними культурами йде рослинам на користь, а з іншими – стає згубним через їх несумісність. Несумісні росини, які не можна садити поряд, тому що одна рослина може виділяти певні хімічні речовини, які пригнічують розвиток іншої культури. Або ж виникає зараження хворобами, спільними для цих рослин. Тому потрібно слідувати правилам посадки.

Які рослини не можна садити поряд: цибуля і горох

Справжніми ворогами один з одним вважаються горох і всі види цибулю (ріпчаста, шалотт, порей). Також, дуже несприятливе сусідство навіть декоративного алліуму, тому що він зашкодять правильному розвитку і зростання гороху.

Біля гороху слід висаджувати моркву, огірки, петрушку, ріпу, кольрабі.

Які рослини не можна садити поряд: картопля і томати та перець з баклажанами

Через спорідненість культур їх не варто висаджувати поряд. І картопля, і помідори – родина пасльонових. Відповідно, вони мають практично однакові збудники хвороб і страждають від одних і тих же шкідників. Через це, якщо ці культури ростуть поряд на грядках, якщо заразиться помідор, то хвороба перекинеться і на картоплю. І навпаки.

Аналогічна ситуація у парі – перець і баклажани. Не саджайте їх на грядках поруч один з одним.

Які рослини не можна садити поряд: перець і бобові культури

Фахівці не рекомендують висаджувати поряд перець і всі види бобових культур. Тому що через таке сусідство, вони можуть бути уражені грибковим захворюванням – антракнозом. Антракноз проявляється у появі чорних, бурих, жовтих плям на листі, на стеблі з’являються виразки, що призводить до загнивання плодів.

На антракноз частіше за все хворіють огірки, дині, кавуни, кабачки; ягідні кущі – малина, аґрус, смородина, полуниця. Тому ці рослини також не варто садити поряд з горохом, перцем, квасолею і бобами.

Які рослини не можна садити поряд: кріп і морква та латук і броколі

Моркву і кріп не можна садити поряд

Прийнято вважати, що на зростання моркви мають негативний вплив рослини – кріп, аніс і петрушка. Зате сприятливими для зростання моркви буде поряд з горохом, шпинатом і цибулею.

Погане сусідство латуку і броколі

Насіння латуку погано буде сходити на грядках, де до того росла капуста брокколі, або в безпосередній близькості до цього неї. Речовини, які брокколі виділяє в грунт у процесі життєдіяльності, пригнічують нормальний розвиток і зростання латуку.

Сприятливе сусідство для латуку: різні види цибулі, огірки, редиска, полуниця, чорнобривці, буряк.

Які рослини не можна садити поряд: буряк і листова гірчиця

Листову гірчицю вкрай небажано висівати поряд з буряком. Те ж саме стосується і тісного сусідства з квасолею вогненно-червоною (в народі – турецькі боби). Не менш шкодить гірчиці і “близькість” з соняшником.

Добре висівати листову гірчицю разом з брокколі, цвітною капустою, латук, спаржею і цибулею, навпаки, навіть рекомендується.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст