ГоловнаСад та городРозсада томатів: які ознаки нестачі поживних речовин у помідорів

Розсада томатів: які ознаки нестачі поживних речовин у помідорів

Розсада томатів може своїм зовнішнім виглядом вказати на ознаки нестачі поживних речовин. Це важливо знати, щоб запобігти хворобам і гибелі рослин. Адже помідори – досить примхлива культура, яка потребує більш уважного ставлення до себе. Вже з посіву насіння помідорів, треба правильно доглядати за паростками. Знаючи, яких речовин не вистачає розсаді, можна підживлювати томати відповідними добривами.

Розсада томатів: які ознаки нестачі поживних речовин

Зазвичай, перше підживленням розсади томатів проводиться орієнтовно через 10-14 днів після проведення процедури пікірування сіянців. Особливо важливо проводити підживлення, якщо грунт для розсади не містить достатню кількість поживних речовин, або ж використана занадто кисла земля. Нестачу необхідних речовин і мікроелементів можна помітити візуально, тому що культура погано розвивається.

Основні знаки нестачі поживних речовин для розсади томатів

Фіолетові прожилки листя

Коли листя помідорів витягнулось вгору, а його краї скрутилися всередину, і при цьому прожилки на листі мають фіолетовий відтінок – це свідчить про нестачу фтору.

Також, такий вигляд розсада помідорів може мати, якщо для неї недостатньо освітлення і температура повітря занизька для нормального розвитку.

Листя розсади помідорів підсихає по краям

Якщо ви помітили, що листочки розсади починають сохнути з країв, скоріше за все вашій розсаді не вистачає калію.

Розсада томатів змінює колір листя

Коли в розсади томатів змінюється колір листя, тобто воно втрачає насичений зелений колір, стає бліднуватим, можна помітити появу жовтуватого відтінку – це вказує на нестачу азоту. Також, можуть почати червоніти прожилки на листі.

Якщо ви помітили такі ознаки на своїй розсаді, слід прийняти міри, щоб рослина не загинула. Тобто, потрібно провести підживлення томатів відповідними добривами.

Корисні поради по вирощуванню помідорів

Правила посіву насіння помідорів на розсаду

Деякі хвороби розсади томатів та поради щодо лікування

Захворювання «Чорна ніжка» ознаки, профілактика і лікування

Що робити, якщо розсада витягнулася, а пересаджувати в грунт ще рано?

Місячний календар 2021 вказує дати сприятливих днів для вирощування овочів

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст