Бувають ситуації, коли розсада витягнулася, а садити у грунт з різних причин ще немає можливості. Наприклад, дачники не можуть дістатися своїх городів через карантин. Що робити у такій ситуації, щоб врятувати розсаду, підказали фахівці.
Що робити, якщо розсада витягнулася, а садити у грунт ще немає можливості? – поради фахівців
Цьогоріч самоізоляція і відсутність транспортного сполучення поламала плани багатьох господинь. В інші роки бувають різні причини, через які затримується посадка розсади: холодна погода, довготривалі дощі тощо. Не поспішайте викидати розсаду, що надто витягнулась, її ще можна спробувати врятувати.
Коли розсада переростає, то вона має гіршу якість. Якщо розсада витягнулась, її можна трошки осадити. Для цього у горщику (чи іншій ємності, в якій посаджено насіння розсади), потрібно відрізати дно, вибрати зайву землю і потім ВАЖЛИВО – різко, але обережно осадити ком землі з корінням розсади через отвір. Те, що ми забрали з низу, досипати тепер зверху, тоді стебло буде зануреним у грунт. Тепер цю ємність без дна поставити в іншу ємність чи на заглиблену тарілочку, щоб земля не випадала.
Для такої розсади томатів, яку відновлювали через витягування, варто висаджувати вже не у ямки, як звичайно, а робити невеликі траншеї.
Що робити, якщо розсада помідорів поламалася
Іноді стається, що при транспортуванні чи перенесенні розсади помідорів, вона ламається. Також не варто поспішати викидати зламані паростки. Адже практична будь-яка частина розсади за тиждень може укорінитися. Розсаду томатів можна порізати на живці, верхівку взяти і поставити у воду. Десь за тиждень вона вже матиме корінці.
Важливе нагадування: чим нижча температура повітря і більше світла, тим менше розсада буде витягуватися у боротьбі за життя. Також, якщо насіння посаджено в одну ємність, то сходи можуть бути загущені. Цеможе бути причиною витягування паростків.
Поки розсаду ще не висадили, слідкуємо, щоб вона не хворіла.