ГоловнаСад та городЯк і коли садити цибулю-сіянку під зиму

Як і коли садити цибулю-сіянку під зиму

Багато городників практикують озимі посадки овочів і зелені, бо такий вид посадки має свої переваги. Як і коли садити цибулю-сіянку під зиму розповіли аграрії та вказали на основні агротехнічні правила озимого посіву.

Переваги посадки цибулі-сіянки під зиму

Посадка сіянки чи насіння під зиму дає городнику багато переваг:

  • дешеве насіння сіянки, бо він погано зберігається, що знижує його насіння восени;
  • не пускає стріли. Сіянка, яку зазвичай продають навесні, стріляє у 50%, незалежно від сорту;
  • звільнення місця для осіннього урожаю інших культур;
  • звільнюється час навесні, якого тоді завжди не вистачає через кількість роботи на городі;
  • стійкість до хвороб. Цибулини сіянки, які посаджені під зиму, незалежно від сорту проходять добре закалювання холодом, раніше випускають перо і успішно протистоять хворобам і шкідникам;
  • більш раннє дозрівання. Озимі сорти цибулі, як й інших культур, дозрівають суттєво раніше основного урожаю.

Як і коли садити цибулю-сіянку під зиму
Озима цибуля-сіянка дасть ранні сходи на весні

Як і коли садити цибулю-сіянку під зиму, оптимальний час для озимої посадки

Висаджувати озиму цибулю-сіянку потрібно враховуючи сприятливі дні і поради місячного календаря городника та кліматичних і температурних показників у Вашому регіоні.

Аграрії виокремлюють 3 основних варіанти посіву, коли можна садити цибулю-сіянку під зиму

Раннє висівання цибулі-сіянки під зиму

Висівання проводять в серпні-вересні одразу після збору урожаю. Сіянець встигає до холодів випустити трохи зелені, тому для цього методу потрібно використовувати морозостійкі сорти. Потрібно накрити грядки соломою чи укрівельним матеріалом, щоб паростки не замерзли. Така цибуля дозріє вже ранньою весною.

Середній термін висівання озимої цибулі-сіянки

Цей варіант озимого посіву найбільш популярний у селян. Він припадає з 5 по 20 жовтня. Але ще раз нагадаємо, що потрібно враховувати температурні показники в цей період.

Оптимальні температурні показники для цього виду посіву озимої цибулі-сіянки: нічна температура повинна бути не нижче -3°C, а денна – 0…+5°C, грунт ще не повинен промерзнути. У мерзлу землю можна сіяти тільки насіння.

Пізній вид посіву цибулі-сіянки

Озиму посадку цибулі-сіянки у пізньому варіанті роблять наприкінці листопада, коли грунт вже трошки промерз. Для цього варіанту треба використовувати тільки чорнушку. Холодна земля не дасть насінню прорости раніше весни, а з настанням теплої погоди, цибуля дасть дружні сходи.

Для отримання гарного урожаю озимої цибулі, потрібно притримуватися агротехнічних правил та використовувати якісне насіння.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами