ГоловнаАрхівКоли Великдень 2021, коли відзначається Вербна неділя і Чистий Четвер

Коли Великдень 2021, коли відзначається Вербна неділя і Чистий Четвер

Найважливіше свято православних Християн – Великдень у 2021 році відзначається у травні, а передують йому Вербна Неділя і Чистий Четвер – це дні, коли віряни готуються зустріти світлий день Пасхи.

Коли Великдень 2021, коли відзначається Вербна неділя і Чистий Четвер та які правила поведінки в дні ПасхиКоли Великдень 2021 і як може відбуватися богослужіння в період епідемії

Цьогоріч Пасха для православних християн (східного обряду) досить пізня і відзначається 2 травня 2021 року. Великдень, або Світле Христове Воскресіння – це надзвичайно важливий день для всіх віруючих, який символізує перемогу світла над силами темряви через воскресіння Ісуса Христа. Син Божий поборов смерть і приніс всім людям надію на порятунок.

З давніх часів в народі існує традиція на Великдень – готувати спеціальну випічку – паски і робити крашанки – фарбувати яйця і створювати орнаменти.

Проте головне, до чого закликає Церква всіх вірян – це духовне очищення і вдячність Сину Божому за його жертву спокути, яка дає надію всім нам.

В день Світлої Пасхи віруючи люди відвідують церкву, щоб прийняти участь у святковому богослужінні. Звичайно, у період епідемії, це важливе дійство може бути перенесене в оналайн трансляцію.

Інформацію про те, як в конкретному регіоні будуть правитися святкові Великодні служби, слід дізнаватися у своєму  приході.

Коли відзначається Вербна неділя у 2021 роціКоли відзначається Вербна неділя у 2021 році

Великому християнському святу – Великодню, передує важливий період – Страсний тиждень. За тиждень до Пасхи, відзначається Вербна неділя – свято Входу Господнього в Єрусалим. У цьому році Вербна неділя відзначається 25 квітня.

На свято Входу Господнього в Єрусалим прийнято ходити в церкву і приносити букети верби для освячення. Таку композицію після церкви треба проставити вдома біля ікон. Вважається, що освячена верба повинна простояти протягом року, щоб оберігати домівку і родину від негараздів.

Коли Чистий ЧетверКоли Чистий Четвер 2021

Чистий Четвер – важливий день Страсного тижня, коли господиня повинна встигнути прибрати всю домівку і почати готувати святкові страви на Великдень. Також, на Чистий Четвер готується важливий оберег – Четвергова (чорна) сіль. А вже наступного дня – у Страсну п’ятницю церковнослужителі не рекомендують ніякі справи, а радять приділити час роздумам над жертвою Ісуса Христа задля майбутнього життя всіх людей.

У 2021’ році Чистий Четвер випадає на 29 квітня

Пасха 2021Основні церковні свята і важливі дні останнього тижня перед Великоднем 2021

  • Страсна седмиця триває – з 26 квітня по 1 травня
  • Чистий четвер – 29 квітня
  • Страсна п’ятниця – 30 квітня
  • Великдень – 2 травня

Коли і як готувати оберег для дому і родини – Четвергову сіль

Пасха 2021: коли готувати паску і робити крашанки

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст