Народне свято, яке набуло міжнародного масштабу – Всесвітній день вишиванки закликає пам’ятати і шанувати свою історію всіх українців. Дата, коли відзначається День вишиванки у 2024 році, припадає на 16 травня і розповідає, яка історія магії української вишиванки.
День вишиванки 2024: історія святкування
Святкування Дня вишиванки проводиться у четвер, 16 травня 2024 року. Святкування українського традиційного одягу – вишиванки, набуло популярності не лише в Україні, а й в багатьох країнах світу.
Святкувати свій день українська вишиванка почала у 2006 році. Понад десять років тому студенти з Чернівців поширили ідею прийти у вишиванках в якийсь конкретний день. того разу вишиванку вдягнуло мало людей. Але вже за кілька років святкування Дня вишиванки набрало шалених обертів і стало одним з найулюбленіших свят навесні.
День вишиванки прийнято відзначати у третій четвер травня кожного року. вже традиційно по всій Україні люди вдягаються у вишиванки й виходять з дому.
Всі заходи до Дня вишиванки покликані розповідати історія самої вишиванки, історію України і людей, які жили і живуть на теренах нашої батьківщини.
В останні роки День вишиванки став дуже популярним, адже це не просто свято одягу, а свято, яке показує душу українського народу.
День вишиванки 2024: історія магії української вишиванки
Візерунки, які використовують для вишивання сорочок та блуз, відрізняються в різних регіонах України. Але всі вони несуть свої сенси. У візерунках вишиванки зашифровано код нації, який передається від предків до нащадків.
Вишиванка: основні види візерунків
- геометричні фігури – квадрат;
- коло;
- трикутник;
- ромб;
- Світове дерево;
- шеврони;
- спіраль;
- хрест;
- Сварга;
- ключі;
- Повна рожа;
- кривий танець (безконечник, меандром).
Детальніше ознайомитися, що означають візерунки вишиванки, можна у статті: «Неймовірна магічна сила української вишиванки: таємничі коди предків»
Вишиванку зручно і красиво можна носити й щодня.
Вдягніть улюблену вишиванку 16 травня!