ГоловнаАрхівБлаговіщення 2023: коли відзначають, які традиції і прикмети

Для християн Благовіщення – важливий день, тому що він несе важливу звістку про майбутнє народження Господа нашого Ісуса Христа. У 2023 році Благовіщення відзначають 7 квітня і в цей день є певні традиції і прикмети.

Коли святкують Благовіщення 2023

Благовіщення – це неперехідна дата, коли у храмах згадують про те, що Божа Мати отримала добру звістку про майбутнє народження Ісуса Христа. Це двонадесяте свято, тобто одне з головних визначних дат для віруючих християн. Не варто забувати про це свято, адже воно ще й припадає на період Великоднього посту.

Свято Благовіщення святкується в один день. Зважаючи на те, що воно припадає на Великодній піст, відзначається воно досить скромно. Тому що в період цього посту слід утриматися від веселощів, розваг, від вживання скоромної їжі і алкоголю.

Традиції цього свята закликані нагадати людям про події, які пов’язані з життям Божої Матері – Святої Марії. Ця важлива подія, яка відзначається на Благовіщення – це звістка про народження  Сина Божого, який стане спасителем всіх і всього.

Сенс цього свята дуже важливий, адже саме з цих подій розпочинається євангельська історія.

Благовіщення 2023: традиції й прикмети

За багаторічну історію склалася ситуація, що церковні й народні свята на завжди збігаються. У багатьох випадках церковні правила не підтримують народні традиції, які могли мати своє коріння від язицьких часів.

Існує прикмета, що на Благовіщення можна отримати гарні новини, які стосуються чогось по-справжньому важливого. Наприклад, про здоров’я близької людини, вашої долі.

Також на Благовіщення є прикмета, що в цей день можна зустріти людину, яка стане другою половинкою на все життя. Такі зустрічі ні з чим не сплутати.

Крім цього на Благовіщення є прикмети й про погоду. Наприклад, за народними прикметами вважається, що,

  • якщо 7 квітня буде гарна і сонячна погода, це означає, що й літо буде теплим і привітним;
  • коли на Благовіщення пройде невеликий дощик, це до гарного врожаю;
  • якщо на Благовіщення буде холодна і похмура погода, то це до короткого і холодного літа з поганим врожаєм.

Коли Страсний тиждень (Страсна седмиця) 2023? Дата, коли настають дні найсуворішого посту

Ви не можете копіювати текст