ГоловнаАрхівКоли Страсний тиждень (Страсна седмиця) 2023? Дата, коли настають дні найсуворішого посту

Коли Страсний тиждень (Страсна седмиця) 2023? Дата, коли настають дні найсуворішого посту

Страсний тиждень (з грецькою – Ἁγία καὶ Μεγάλη Ἑβδομάς) – це останній тиждень перед Великоднем. Тож уточнюємо, коли настає Страсний тиждень (Страсна седмиця) 2023? Корисна інформація та дата, коли настають дні найсуворішого посту – опис кожного дня Страсної седмиці, що можна робити, а що ні в кожен день Страсного тижня

Коли Страсний тиждень (Страсна седмиця) 2023? Дата

Страсна седмиця – це дні найсуворішого посту перед Великоднем. В страсний тиждень ми згадуємо Таємну вечерю, судилище, розп’яття та поховання Ісуса Христа. В залежності від того, який календар використовують віруючі – юліанський чи григоріанський, дата, коли Страсний тиждень 2023, дещо відрізняється

Страсний тиждень у католиків з 2 квітня по 7 квітня 2023 року

Страсна седмиця у православних з 10 квітня по 15 квітня 2023 року.

Незважаючи розбіжності у датах, важливо духовне очищення, занурившись в історія смерті та Воскресіння Ісуса Христа, що дарує нам вічне життя.

Страсна седмиця 2023: що можна робити, а що ні в кожен день Страсного тижня

Кожен день Страсного тижня має свою назву і певні правила та традиції. Нижче наведені деякі назви Страсної седмиці

  • Чистий, Страшний, Великий понеділок
  • Чистий вівторок
  • Страсна середа
  • Чистий четвер
  • Страсна п’ятниця
  • Велика субота.

Що можна робити, а чого слід уникати в кожен день Страсного тижня

Великий понеділок

Це день спогадів про безплідну смоківницю. Так Ісус описував людську душу, яка не здатна на благочестиві вчинки, це про людей, які не прагнуть спасіння.

У Великий понеділок згадується старозавітний Йосип, якого брати продали у Єгипет. Його вважають праобразом страждань самого Ісуса.

Що можна робити в побуті?

Цього понеділка рекомендується провести генеральне прибирання. Але, якщо це стане на заваді відвідати богослужіння в церкві, то краще відкласти прибирання або зробити те, що під силу та не займе багато часу.

Великий вівторок

У Страсний вівторок прийнято згадувати викриття Ісусом Христом книжників та фарисеїв. Слід читати притчі, які Ісус промовляв у Єрусалимському храмі.

Що можна робити у Великий вівторок на побутовому рівні

У вівторок варто завершувати розпочаті раніше справи. Також варто зробити закупки продуктів до святкового столу, щоб в останні, найскладніші та найвідповідальніші дні Страсного тижня не витрачати час на біганину по магазинам. Якщо ви обмінюєтеся подарунками з рідними, також варто заздалегідь потурбуватися про це.

Велика середа

Це складний день, тому що саме в середу Страсної седмиці згадуємо, що Юда вирішив зрадити Ісуса за 30 срібних монет. Невипадково церква рекомендує сповідуватися у гріхах саме у Велику, щоб наступного дня, у четвер, прийняти причастя.

Також в Страсну середу згадується грішниця, яка помазала миром Ісуса Христа перед похованням.

Що варто робити в побуті у Велику середу?

Цього дня прийнято фарбувати яйця та пекти паски, щоб звільнити кінець тижня для найважливішого – духовного проживання останніх днів посту. Всі традиційні страви до Великодня, які не псуються, готуються заздалегідь. Випікання паски та фарбування яєць яка раз і є такі справи.

Великий четвер або Чистий четвер

Четвер Страсного тижня вважається переломним днем, саме з цього дня починаються три найскладніші дні перед Великоднем.

Великий четвер – день спогадів про Таємну вечерю, останню трапезу Христа зі своїми учнями. Всі побутові турботи цього дня вже повинні бути закінчені, щоб ніщо не відволікало вас від проживання важливих духовних переживань кінця тижня.

Страсна П’ятниця

Велика або Страсна п’ятниця – найтрагічніший день усього церковного року. Адже саме у Велику п’ятницю Ісус зазнав мук і прийняв смерть на хресті, своїм життям очистивши нас від гріхів. Цього дня віруючі до заходу сонця взагалі не приймають їжу. Лише після заходу світила можна з’їсти окраєць хліба та попити води.

Велика субота

Цей день завершує приготування до святкування Великодня, в першу чергу, духовного. Велика субота вважається днем тиші, коли варто відкинути всю метушню і зосередити свої думки на підготовці до великого дня Воскресіння Господнього.

Церковні служителі закликають вірян під час посту в першу чергу тримати духовний піст. Протягом Страсного тижня варто не забувати про тих, хто потребує нашої допомоги. Слід допомагати у підготовці до світлого свята Великодня старим родичам та всім тим, кому потрібна допомога.

Крашанки: натуральні фарбники з куркуми, буряка, каркаде (чай), лушпиння

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст