ГоловнаАрхів Сад і городСприятливі дні посадки цибулі на зиму в жовтні 2023

Сприятливі дні посадки цибулі на зиму в жовтні 2023

Озимі посадки рослин проводяться, щоб раніше отримувати врожай та культури краще зберігалися. Місячний посівний календар городника на жовтень 2023 називає сприятливі дні для посадки цибулі під зиму в жовтні. Фахівці нагадують, коли саджати озиму цибулю за погодними умовами.

Коли саджати озиму цибулю за погодними умовами?

Перед тим, як садити часник під зиму, слід нагадати, що

  • терміни посадки часнику на зиму залежать від того, яка погода у вашому регіоні і в конкретний сезон (осінь буває різна);
  • сорт цибулі та який грунт.

Зазвичай сорти цибулі ріпки слід висаджувати за декілька тижнів (3-4) чи місяць до моменту, коли настає стабільно холодна погода. Цей час до холодів потрібен, щоб цибуля сформувала кореневу систему. Середньодобова температура повітря в період посадки цибулі на зиму повинна становити не менше, ніж +5°C.

Фахівці зазначають, що гарно, якщо до настання морозів, рослина встигла сформувати 3-4 пера з товщиною шийки близько 5 мм. Тому що більш слабкі паростки можуть не перенести холодів й загинуть.

Щоб вберегти цибулю, висаджену під зиму, слід її мульчувати чи накрити спеціальним укриттям. Але робити це слід вже перед холодами. Інакше, через раннє укриття, постраждає коріння.

Сприятливі дні посадки цибулі на зиму в жовтні 2023 називає місячний посівний календар городника на жовтень

Крім найкращих днів, календар городника вказує заборонені дні, коли не варто нічого висаджувати. До цих днів відносяться три дні Молодика й день на Повню. Річ у тім, що в цей період рослини дуже вразливі до будь-якого втручання, тому й не рекомендується турбувати їх в цей час.

Заборонені дні  – 13, 14, 15, 28 жовтня 2023.

Заборонені дні для роботи з рослинами 2023 завантажити
Заборонені дні для роботи з рослинами 2023 Місячний посівний календар 2023
Заборонені дні для роботи з рослинами 2023 Місячний посівний календар 2023

Коли садити цибулю під зиму в жовтні

  • 1, 2, 6, 7, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 29, 30 жовтня 2023 року.

Сподіваємося, що ця інформація буде корисна для Вас!

Більш детально, що сприятливо робити, а що ні на городі (в теплиці, на підвіконні) та в саду й квітнику в кожен день жовтня 2023, можна дізнатися за посиланням – місячний посівний календар городника та садівника на жовтень 2023

Цибуля чорнушка (сіянка) і цибуля-севок, особливості вирощування

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст