ГоловнаАрхів Сад і городСприятливі дні посадки картоплі у квітні 2021 за місячним календарем

Сприятливі дні посадки картоплі у квітні 2021 за місячним календарем

Актуально на травень 2021:

Коли садити картоплю у травні 2021 в сприятливі дні за місячним календарем

Картопля – важливі продукт у харчуванні українців. Важливо, щоб отримати гарний урожай, дотримуватися агротехнічних правил і використовувати сприятливі дні посадки картоплі у квітні 2021 за місячним календарем. Слід зважати і на те, що за посівним календарем, кожного місяця існують заборонені дні для маніпуляцій з рослинами. точні дати підказує календар заборонених днів на 2021′ рік, який можна завантажити.

Коли садити картоплю і овочі у квітні 2021 року детальний календарСприятливі дні посадки картоплі у квітні 2021 за місячним календарем, температурними показниками і народними прикметами

Картопля використовується як для приготування перших страв, так і як окремий продукт і доповнення до салатів. Історично склалося, що ми саджаємо багато картоплі. Посівний календар вказує дні, коли вплив Місяця на картоплю найбільш позитивний. Тому фахівці рекомендують вибирати саме ці дня для посадки. В інші дні також можна садити, але результативність такої роботи може бути дещо нижчою. Не можна садити лише в заборонені дні.

Якщо погодні умови сприятливі, посівний календар на квітень 2021 рекомендує сприятливі дня для посадки картоплі:

Квітень: 3, 4, 5, 8, 9, 14, 18, 19, 25, 26, 28

За народними прикметами найкращий час посадки картоплі – коли розпускаються бруньки на березах. Але не завжди можна покладатися на такі прикмети через різні погодні умови. Важливо дотримуватися агротехнічних правил.

Температурні показники – основний фактор для посадки картоплі. Адже сильні заморозки культура не перенесе і висаджена картопля загине. Для посадки картоплі земля повинна погрітися до +6°C… +7°C в глибину на 10 сантиметрів. Найбільш комфортна температура грунту для посадки картоплі +9°C… +10°C

Правила посадки картопліПравила посадки картоплі, які допоможуть отримати гарний урожай

Крім порад висаджування за посівним календарем, існують певні агротехнічні правила для вирощування різних культур. Хоча картоплю ми саджаємо з покоління в покоління, проте не всі і не завжди виконують прості правила. Завдяки слідуванню цим порадам, можна збільшити шанси на зростання гарної картоплі і отримання великого урожаю.

Посівний матеріал

Від якості посівного матеріалу багато в чому залежить, яким буде урожай картоплі. Адже вірусні і грибкові захворювання передаються з «хворими» бульбами, картопля може вироджуватися. Тому слід ретельно вибирати насінний матеріал для посадки.

Розмір картоплі для посадки

Не рідко городники роблять помилку, вважаючи, що садити треба картоплю середніх розмірів. Але фахівці зазначають, що саме така картопля часто походить від ослаблених рослин, які вже вироджуються. Садити можна і дрібну картоплю по кілька штук у лунку. Великі картоплини здатні дати гарний кущ з великою кількістю бульби, но для посадки такої картоплі знадобиться більше. Слід враховувати це при підготовці посівного матеріалу. Можна використовувати розрізану картоплю, але треба слідкувати, щоб на зрізі було не менше 2-3 очок.

Підготовка бульб картоплі для посадки

Це важливий момент, яким не можна нехтувати. Перед посадкою бульбу треба підняти з погребу і викласти на прогрівання у приміщенні з температурою +12°C… +15°C. При цьому на картоплю повинно потрапляти розсіяне світло. Підготовка бульб до посадки триває 2-3 тижні. Періодично картоплю треба перевертати. Без такої процедури картопля буде дуже довго проростати. Світло озеленює, а тепло прискорює розвиток очок. При використанні пророщених бульб сходи з’являються на 8-14-й день, а урожай дозріває на тиждень-два раніше. І, що важливо, після цього він може бути наполовину більшим.

Якщо не було змоги заздалегідь провести пророщування картоплі перед посадкою, треба хоча б прив’ялити посівний матеріал. Для цього бульби картоплі потрібно розкласти в будь-якому сухому місці при температурі +14°C… +16°C на 8-10 днів.

Заборонені дні за місячним посівним календарем для посадки картоплі квітеньЗаборонені дні для посадки у квітні 2021 за посівним календарем

Як вже зазначалося, крім сприятливих і нейтральних днів, існують заборонені дні для посадки. Кожного місяця випадає 4 такі дні.

Заборонені дні у квітні: 11, 12, 13, 27

Заборонені дні для роботи з рослинами 2021 завантажити у високій якості

Заборонені дні для роботи з рослинами 2021 Посівний календар 2021

Корисні поради, як садити картоплюКорисні поради досвідчених городників щодо посадки картоплі

  1. Маючи однакові за розміром картоплини, здорова бульба має більшу вагу. Відібрати їх можна, помістивши в розчин сечовини, калійної солі. Здорові занурюються, а хворі бульби – порожні, тому мають плавучість. Такі картоплини слід виключити з посівного матеріалу.
  2. Дуже важливі терміни посадки розрізаної картоплі. Свіжорозрізані бульби можна садити тільки у прогрітий грунт. Якщо таку розрізану картоплину посадити у холодну землю, то розрізи можуть загнити. Якщо посадка буде відбуватися раніше, наприклад, у квітні, тоді картоплю треба різати не безпосередньо перед посадкою, а днів за десять. За цей час зрізи покриються корковим шаром.
  3. При попередньому пророщуванні картоплі на світлі, кожні п’ять днів бульби обережно перекладають так, щоб нижні вічка з росточками булли зверху.

“Солодка картопля” – батат, як вирощувати

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст