Сад у серпні 2021 року потребує досить багато часу і зусиль, тому що роботи, які слід виконувати в цей період, пов’язані зі збором врожаю і підготовкою рослин до осені і потім зими. Від того як правильно і вчасно буде виконано обрізку, підживлення, знезараження від хвороб і шкідників, багато в чому залежить урожай наступного сезону. Тому надані поради допоможуть нічого не забути і все зробити вчасно.
Підживлення плодових дерев у серпні 2021
Саме в серпні закладається врожайність плодових дерев у наступному році. В цей період потрібно провести підживлення фосфором і калієм.
Кісточкові дерева
В середині серпня слід додати добрива кісточковим деревам. Необхідно провести наступні роботи
- підживлення вишні і абрикоси. Готуємо добриво на 1 відро: 2 столові ложки подвійного суперфосфату і 1 столова ложка сірчанокислого калію. На одне дерево потрібно виливати по проекції крони 4 відра такого підготовленого поживного розчину. Потім на вологий грунт висипаємо 1 літрову банку золи.
- профілактика хвороб вишні, черешні наприкінці серпня. Щоб знизити ризик захворювання листової плямистості, коккомікозу й ін., проводимо обприскування плодових дерев 1% бордоською сумішшю або препаратом Абіга-пік.
- літня обрізка плодових дерев. Щоб крона плодових дерев не була надто великою, потрібно провести. В середні серпня проводиться пінцирування (прищипування) – видалення верхівки ростучих пагонів, що допоможе формувати правильну крону. Для припинення росту сильних однорічних пагонів довжиною 40-50 см і більше, особливо при формуванні молодих дерев, робимо прищипування верхівок пагонів з 2-3-ма верхніми листками. Обов’язково залишаємо не менше 4-5 листків. Необхідно обрізати всі вертикальні пагони у верхній частині крони. Нижню частину крони не обрізаємо.
Сад у серпні 2021, які роботи слід виконувати: яблуні і груші
Чим слід обприскувати яблуні при виявленні захворювань
Якщо на яблунях багато каліфорнійської щитівки (червоні точки на плодах), дерева слід обприскати на початку серпня фуфаноном-нова (13 мл на 10 л води). Важливо не залишати падалицю під деревом на ніч. Впалі яблука і груші слід регулярно збирати, інакше гусениці покинуть плоди і розповзуться по деревах.
Яблуні і груші можна підживити осіннім комплексним добривом. Ефективним підживленням буде за допомогою добрива “АВА” (AVA). Внесення цього добрива буде сприяти підвищенню стійкості плодових дерев до несприятливих умов і хвороб, а також поліпшенню смакових і корисних якостей плодів. Застосовувати препарат слід по інструкції.
Для пізніх сортів яблук може створити загрозу третє покоління плодожерки. Цей шкідник особливо активно розвивається у спекотне літо, у тому числі і в серпні. Щоб запобігти цим шкідникам, можна обприскати дерева біопрепаратами – Лепідоцид або Бітоксибацилін. Повторити цю процедуру слід через 10-14 днів. Якщо застосувати біопрепарат Фітоверм, достатньо однієї обробки, термін очікування – 2 дні. Всі три препарати ефективні також проти комплексу інших шкідників, в тому числі проти попелиці на червоній смородині. Замість біопрепаратів в серпні можна застосовувати Фуфанон-нова і інші хімічні інсектициди.
Органічне добриво
На початку серпня фахівці рекомендують посіяти у пристовбуровому колі під яблунями і грушами гірчицю, краще – білу. За півтора-два місяця під час перекопування пристовбурового кола, гірчицю закопуємо в землю. Це гарне органічне добриво, крім того, гірчиця позбавить грунт від хвороб і шкідників. На сотку висівають 500 гр. насіння гірчиці.
Роботи в саду в серпні: що робити з полуницею (суницею)
В першу чергу грядки з полуницею треба прополоти, щоб позбутися бур’яну і розпушити грунт.
Наступним кроком буде підживлення кущиків полуниці. Для цього
- на початку серпня вносимо 5-10 г сечовини на 1 квадратний метр;
- в кінці серпня вносимо 10-15 г суперфосфату і 5-10 г сірчанокислого калію.
Таке підживлення необхідно провести для нарощування листя, закладання плодових бруньок. Завдяки цьому наші ягоди будуть готові до зими, полуниця буде більш міцна і сильна.
Якщо на листі полуниці буде помічено плями або суничний кліщ, необхідно провести обробку пестицидами: фуфаноном-нова + Абіга-пік.
Видаляємо 4-річні кущі суниці одноразового плодоношення.
В кінці серпня розсаджуємо суницю, використовуючи вуса найсильніших розеток – першу і другу. Перед посадкою коріння полуниці треба занурити в розчин Фітоспорін (2-3 г на літр води), гумата калію на 1-2 години.
Нові висаджені розетки суниці слід поливати вранці або ввечері через день і затінювати їх від прямих сонячних променів.
Перше підживлення суниці в серпні проводять через два тижні після посадки. Береться сечовина – 20 г + 30 г суперфосфату і 15 г калійної добрива на 1 квадратний метр. Це підживлення необхідно провести для нарощування листової маси і для майбутнього плодоношення. При слабкому відновленні і розвитку листового апарату можна підживити комплексним добривом – діамофоска або азофоска. В цей же час на грядках знищуються бур’яни і вуса.
Сад у серпні 2021 малина: підживлення і боротьба зі шкідниками і хворобами
Нагадаємо, що грунт в малиннику повинен бути вологим, тому що коріння у малини поверхневі.
Підживлення малини в серпні
Малину підживлюють подвійним суперфосфатом (1 ст. ложка) + 1 ст. ложка сірчанокислого калію, розведених в 10 л води, і поливають по 1 л під кожен кущ або на 1 погонний метр стрічкової посадки.
Після вирізки пагонів, що вже відплодоносили, малинку обприскують цирконом (дозування – на упаковці).
Перевіряємо однорічні пагони малини. Повністю слід видаляти уражені пагони – стебловою галицею – це здуття на стовбурах пагонів. Після вирізання, їх треба салити.
В малиннику видаляється зайва паросль. Залишаємо 2-4 пагони на один кущ.
Також в кінці літа треба підживити чорну і порічку для посилення імунітету і підвищення стійкості до захворювань.
Знезараження малини наприкінці літа у серпні
Ознаки павутинного кліща на малині: зверху листя стає блідими, світлим, з дрібними білими цятками, на нижньому боці – павутиною. При наявності таких ознак треба обробити малину фуфаноном-нова (після видалення уражених пагонів і зараженого листя).
Попелиця
При виявленні цього захворювання на малині також обробляємо кущі Фуфан-нова за інструкцією.
Щоб прибрати зараження антракозом, виразковою плямистістю і пурпуровою плямистістю, після обрізки і видалення пагонів, треба вирізати хворі однорічні пагони. Після чого проводимо обприскування малини 1% бордоською рідиною або її аналогом.
На допомогу садівникам приходить місячний календар догляду за рослинами на серпень 2021. В цьому календарі вказані роботи на кожен день, враховуючи сприятливі дні для кожної рослини і кожного виду робіт.
Сприятливі дні, щоб садити квіти у серпні
- однорічні квіти – 5, 6, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 23, 24
- дворічні і багаторічні квіти – 1, 5, 6, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 23, 24, 27, 28, 29
- цибулинні, бульбові і бульбоцибулинні квіти – 1, 12, 13, 18, 19, 23, 24, 27, 28, 29
Коли садити полуницю у серпні
- 1, 5, 6, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 23, 24, 27, 28, 29