З середини літа в багатьох регіонах Україна, своєчасно посаджений ярий часник вже дозрів і ми приступаємо до збору врожаю. Дати сприятливих днів, коли краще вибирати (копати) часник в липні 2022 за місячним календарем городника на липень 2022.
Коли вибирати часник в липні 2022, як зрозуміти, що він дозрів?
Плануючи копати часник, переконайтеся, що він вже дозрів і готовий до зберігання. Досвідчені городника радять викопати 1-2 часничини, щоб перевірити чи дозрів часник.
Основні зовнішні ознаки зрілого часнику
- жовте стебло і пожухлі нижні листочки часнику;
- шийка цибулини тонка, стебло біля основи висохле і щільне;
- я зубчики та цибулина сформовані, вони правильної форми та легко відокремлюються один від одного;
- лушпиння зубчику часнику легко відокремлюється, при очищенні характерно шарудить.
- сорочка часнику надійно утримує зубчики, вона тонка і цілісна, без тріщин;
Такі основні візуальні ознаки, які вказують, що настав час збирати врожай часнику.
Коли копати часник липні 2022 за місячним календарем
Місячний календар городника і садівника вказує дати сприятливих днів не лише для посадки рослин, але й називає найкращі дні для збору врожаю. І це важливі дати. Тому що завдяки правильно вибраним дням і дотримання агротехнічних правил, наша городина буде добре зберігатися тривалий час
Сприятливі дні вибирати часник в липні 2022
- 14, 15, 18,19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 липня.
Якщо часник не дозрів, залишаємо його і будемо викопувати вже в серпні. Також за місячним календарем городника на серпень.
Коли вибирати часник в липні 2022 та як підготувати до зберігання?
Крім сприятливих днів за місячним календарем, треба вибрати правильний день за погодою. Копаємо часник в сухий, сонячний день.
Викопаний часник не варто тримати на відкритому сонці, а викладаємо на просушку в сухому приміщенні з гарним провітрюванням. Або ж можна скласти під навіс на рядно – головне, щоб була гарна вентиляція і низька вологість повітря. Можна сушити, підвісивши під стріху.
Просушка триває 10-15 днів (інколи до місяця), після чого часник треба посортувати, відклавши хворі, гнилі чи побиті головки. На зберігання береться тільки цілий часник.
Корисні поради
Як зберігати часник після збору врожаю або після покупки на базарі