ГоловнаАрхів Сад і городКоли сіяти щавель на зиму в листопаді 2021 за місячним календарем

Коли сіяти щавель на зиму в листопаді 2021 за місячним календарем

Посадка щавлю під зиму має свої переваги і деякі недоліки. Проте озимий посів цієї культури має гарні результати, тому що щавель досить морозостійка культура. Коли сіяти щавель на зиму в листопаді 2021 року за місячним календарем і які агротехнічні правила підготовки і особливості посадки щавлю під зиму, назвали досвідчені городники. Особливості озимої посадки щавлю не складні і ці парвила легкос виконувати.

Правила підготовки і посіву щавлю на зиму: основні агротехнічні правила озимої посадки щавлю

Сіяти щавель на зиму слід з урахуванням погодних умов у вашому регіоні і в кожен конкретний рік. В середньому посадка щавля під зиму починається з другої половини жовтня і може тривати до середини грудня. Але ще раз наголосимо – строки посадки слід планувати, зважаючи на погоду.

Посадка щавлю під зиму має перванги, такі як:

  • більш ранній врожай цієї зеленої культури;
  • насіння проходить природню стратифікацію — загартовування під час холодів взимку;
  • навесні насіння щавелю, яке було посвіяно восени. отримає більше вологи і тому матиме більше переваг для активного розвитку і зростання;
  • беззаперечна перевага озимого посіву щавлю — значна економія часу навесні, коли починаються масові посадкові роботи всієї городини.

Коли сіяти щавель на зиму за агротехнічними правилами

Як вже зазначалося, сіяти щавель під зиму слід, починаючи з другої половини жовтня чи першої декади листопада. Бажано дочекатися того моменту, коли ґрунт на ділянці під підзимовий посів буде трохи прихоплений морозом, а температурні показники повітря будуть триматися кілька дні поспіль в межах 0°С … -5°С.

Адже, якщо щавель посіяти занадто рано, то паростки, що з’явилися, загинуть прийдешніми морозами. Слід зазначити, що стандартна витрата насіннєвого матеріалу при здійсненні підзимового сівби обов’язково потрібно збільшити приблизно на 25-30%.

Технологія підзимового посіву цієї городньої культури не відрізняється від проведення посадкових робіт навесні, і полягає у дотриманні наступних правил:

  • борозенки для озимого посіву щавлю повинні бути завглибшки 3-4 см;
  • відстань між борознами має бути приблизно 20-25 см;
  • у підготовлені борозни потрібно засипати тонкий шар сухого піску, в який потім будемо сіяти підготовлене сухе насіння щавлю;
  • присипані ґрунтом посіви необхідно ретельно замульчувати сухим опалим листям або іншим відповідним для цих цілей органічним матеріалом;
  • після того як випаде перший шар снігу, сніжну масу бажано нагрести на поверхню гряд зі щавлем.

Коли сіяти щавель на зиму в листопаді 2021 за місячним календарем

Кожна рослина має свої особливості і на неї по-різному впливають місячні фази. Тому місячний посівний календар вказує сприятливі дні, коли найкраще сіяти щавель на зиму в листопаді 2021. Місячний календар враховує місячні фази, місячний день, знак зодіаку тощо. Плануючи посадку щавлю на зиму потрібно постаратися сумістити температурні вимоги до посіву і поради місячного календаря. Отже

Сприятливі дні, коли сіяти щавель на зиму в листопаді 2021 за місячним календарем

  • 8, 9, 12, 13, 14, 22, 23, 24, 29, 30 листопада 2021

Більше порад для озимої посадки щавлю

Щавель на зиму: консервований, заморожений, солоний, сушений

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

error: Контент захищений авторським правом!