ГоловнаАрхів Сад і городКоли садити часник в листопаді 2022 під зиму вказує місячний календар городника

Місячний календар городника називає дати сприятливих днів, коли найкраще садити часник в листопаді 2022 року. Коли не варто висаджувати озимий часник і які дні прийнятні для посадок за місячним календарем на листопад, наведено нижче. Плануючи посадки за місячним календарем, слід пам’ятати  про агротехнічні правила посадки озимого часнику

Агротехнічні правила посадки озимого часнику в листопаді

Кожного року, плануючи посадку озимих культур, зважаючи на агротехнічні правила, слід брати до уваги й погодні умови, які склалися у вашому регіоні.

Строки посадки часнику під зиму треба розраховувати так, щоб до настання холодів посівний матеріал зміг добре укорінитися та сформувати кореневу систему. Допускається, що часник навіть може прорости до 2 см, мати один-два листочки.

Оптимальні температурні показники верхнього шару грунту для посадки часнику під зиму становлять +10°С… +12°С.

Зимостійкі сорти часнику витримують зниження температури до -25°С. Проте, плануючи посадки зимостійких сортів слід виділяти час, щоб часник міг укорінитися. Інакше погано вкорінена рослина може вимерзати вже при -10°С.

Таблиця сортів часник для посадки під зиму з характеристиками та показниками врожайності – за посиланням в кінці статті.

Коли садити часник в листопаді 2022 під зиму в сприятливі дні вказує місячний календар городника та називає несприятливі дні та допустимі для посадки

Якщо погода відповідає правилам посадки та вирощування озимого часнику, слід звернути увагу на дати за місячним календарем.

Виділяють найкращі посадкові дні – сприятливі, допустимі – коли вплив місячних фаз і знаку зодіаку не такий потужний та заборонені дні, коли взагалі нічого не можна садити через вразливість рослин.

Сприятливі дні, коли найкраще садити озимий часник в листопаді

  • 7, 9, 22, 26, 27, 30 листопада 2022 року

Сприятливих днів місячного календаря не так вже й багато, але можна запланувати і встигнути висадити озимий часник. Якщо ні, є ще додаткові дні для посадки

В які ще дати листопада 2022 можна садити часник під зиму

  • 3, 4, 12, 13, 14 листопада.

Заборонені дні для посадки часнику на зиму та інших культур листопад 2022

Як вже зазначалося, категорично не рекомендується будь-що садити в заборонені дні. Це дні Молодика і Повня. В такі дні рослини вкрай вразливі, тому місячний календар городника не радить ніяких посадкових робіт

Заборонені дні в листопаді — 8, 23, 24, 25 листопада 2022 року

Найпопулярніші сорти озимого часнику, таблиця характеристик і показники врожайності

 

Ви не можете копіювати текст