ГоловнаСад та городОзимий часник: найпопулярніші сорти, таблиця характеристик і показники врожайності

Озимий часник: найпопулярніші сорти, таблиця характеристик і показники врожайності

Озимий часник висаджується восени за кілька тижнів до заморозків. Деякі сорти часнику здатні витримувати морози до -22°С.  В Україні озимий часник активно висаджується, щоб отримати врожай вже починаючи з середини літа. Таблиця характеристик і показники врожайності допоможе вибрати для посадки найпопулярніші і найкращі сорти часнику для посадки під зиму.

Озимий часник: який часник вибрати для посадки на присадибній ділянці

Для отримання гарного врожаю городини, необхідно дотримуватися основних агротехнічних правил. При дотриманні температурного режиму в межах 1-3 градусів озимий часник зберігається до грудня або січня без втрати товарних якостей. До групи озимих входять найбільш стійкі до захворювань і високоврожайні сорти. Вегетаційний період становить 75-90 діб для нестрілкуючих сортів і 110-120 – для стрілки часнику.

Стрілкуючий часник буває тільки серед озимих сортів. Рослина в процесі вегетації утворює стрілку-квітонос. Висота стебла може досягати 1,2 метра і закручуватися спіраллю у верхній частині

При вирощуванні часнику необхідно пильно стежити за посівами і видаляти стрілки на рослинах, не призначених для подальшого розмноження. Якщо пропустити період формування квітконосів, можна втратити до третини очікуваного врожаю.

Озимий часник: найпопулярніші сорти, таблиця характеристик і показники врожайності сорту

В Україні широко популярні стрілкуючі високоврожайні сорти озимого часнику. Вони вимагають додаткових витрат на видалення стрілок, але дозволяють самостійно виробляти якісний насіннєвий матеріал.

Універсальними, придатними для вирощування на присадибних ділянках, вважаються нестрілкуючі високоврожайні сорти, які характеризуються відмінним зберіганням і спрощеною технологією вирощування.

Сорт Період вегетації (кількість днів) Кількість зубчиків в голівці Лежкість (як зберігається)
Лідер 103 5-6 Середня
Прометей 103 5-6 Середня
Промінь 95 4-5 Середня
Спас 110 8 Середня
Старобільський 120-160 4-5 Середня
Харківсьий фіолетовий 83-115 4-6 Гарна
Юбілейний грибковий 100-105 4-6 Середня
Донецький фіолетовий 95-116 6-8 Середня
Любаша 118 4-6 Середня
Парус 100-110 6-7 Гарна
Софієвський 101 7-9 Середня
Сакський (нестрілкуючий сорт) 110-113 11-13 Гарна
Український білий (гуляй польський) – нестрілкуючий сорт 100-120 10 і більше Гарна

 

Які основні агротехнічні правила посадки озимого часнику

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами