ГоловнаАрхів Сад і городКоли копати часник за агротехнічними правилами і місячним календарем городника в сприятливі...

Коли копати часник за агротехнічними правилами і місячним календарем городника в сприятливі дні в липні та в серпні 2022

Вже з середини літа починається збір урожаю часнику. Щоб зрозуміти, коли настав час копати часник, треба ознайомитися з агротехнічними правилами. А місячний посівний календар городника вказує сприятливі дні для викопування часнику в липні та в серпні 2022 року. Також, слід зважати на заборонені дні за місячним календарем, коли не можна турбувати рослини.

Коли копати часник за агротехнічними правилами

Для збереження врожаю часнику дуже важливо правильно визначитися із термінами його збирання. Якщо викопати головки з ґрунту дуже рано, вони не встигнуть набрати достатньо ваги, і врожай виявиться не таким великим, як ви могли б розраховувати. Запізнення зі збиранням призведе до того, що часникові головки почнуть розпадатися на окремі зубчики і пускати коріння, а часник довго не зберігається.

Згідно агротехнічних правил, копати зимовий часник потрібно приблизно за три з половиною місяці після появи перших сходів. Згідно з старовинною традицією, орієнтиром служить православне свято Петра та Павла, який припадає на 12 липня – після нього наші пращури вже могли приступати до збирання ароматної приправи.

Сучасні агрономи визначають як найбільш сприятливий інтервал – третю декаду липня та початок серпня. У південних регіонах цей період може наступати на один-два тижні раніше, у північних – на кілька тижнів пізніше.

Погодні фактори теж можуть зрушити цей термін на два-три тижні в той чи інший бік. Суха, спекотна погода уповільнює дозрівання часнику, тоді як дощі та прохолода, навпаки, сприяють швидшому настанню готовності головок до збирання.

Ознаки дозрівання часнику, які вказують, що його можна копати

Оскільки календарні терміни дозрівання часнику можуть коливатися, для остаточного уточнення дати його збирання слід орієнтуватися зовнішні ознаки готовності цибулин.

Одним з них є пожовтіння стебла та нижнього листя рослин на грядці. У цей час викопайте кілька голівок, щоб оцінити їх стан.

На зрілість часнику вказує

  • верхнє лушпиння ущільнилося і підсохло;
  • щільна, тверда м’якоть;
  • можливість без величезних зусиль відокремити зубчики від головки.

Ще трохи, і шкірка почне розтріскуватися, а зубчики – обсипатися з голівки та проростати. Тому зволікати не варто – настав час копати часник і прибирати його у свої засіки.

Коли копати часник в липні та в серпні 2022 року місячним календарем городника в сприятливі дні

Місячний посівний календар городника вказує найкращі дні для збору врожаю городини. Завдяки позитивному впливу нічного супутника та його місяця в зодіакальному колі, зростає шанс, що викопаний часник буде довго зберігатися, не почне гнити та проростати

Сприятливі дні викопувати часник в липні 2022

  • 14, 15, 18,1 9, 20, 21, 22, 23, 24, 25 липня.

В залежності від погоди і регіону, хтось закінчить збирати врожай часнику вже в липні. А комусь доведеться викопувати часник в останній місяць літа.

Коли краще копати часник в серпні 2022

  • 7, 8, 9, 10, 15, 16, 20, 21, 25, 29, 30, 31 серпня.

Якщо в липні і в серпні у вас не вийшло копати часник в сприятливі дні, а врожай збирати треба, можна це робити й в інші дні. Але вкрай не бажано копати часник в заборонені дні – це три дні Молодика і Повня.

Коли заборонені дні за місячним календарем 2022

Календар заборонених днів можна завантажити

Заборонені дні для роботи з рослинами 2022 завантажити

"<yoastmark

Корисні поради, як зберігати часник після збору врожаю або після покупки на базарі

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст