Після їжі, яка містить в собі природні барвники, наші зуби отримують їх відтінки. Це відбувається, бо зубна емаль не ідеально гладенька, а має пористу структуру. Це означає, що речовини, які є в продуктах, з легкістю можуть проникати в ці пори. Тому після вживання їжі наші зуби можуть набувати жовтуватого чи іншого відтінку, в залежності від харчових барвників у страві. Ось перелік продуктів, які впливають на колір наших зубів
Червоне вино
Помірне споживання червоного вина корисне для здоров’я. Разом з тим, вино негативно впливає на стан зубів, бо до складу вина входять поліфеноли, які руйнують зубну емаль. Хромогени разом з танінами фарбують наші зуби.
Кава
Любителі кави мають не самі ідеальні зуби. Це пов’язано з тим, що цей напій надає емалі жовтувато-сірого відтінку. Щоб зменшити фарбування зубів від кави, рекомендується додавати у напій молоко.
Спортивні напої та енергетики
Вищезазначені напої мають підвищену кислотність, через яку руйнується емаль і вона втрачає колір.
Томатний соус
Томатний соус також у своєму складі має кислоти, які руйнують зубну емаль. Для того, щоб зменшити негативний вплив томатної пасти, рекомендується перед її вживанням їсти листя салату, броколі чи шпинат. Це допоможе захистити зуби від фарбування.
Бальзамічний оцет, соєвий соус
Темні соуси, особливо кислі, призводять до появи плям на зубах. Тому не зловживайте їх кількістю, а можете переходити на більш світлі заправки до салатів, наприклад, використовуйте рисовий соус.
Чай
Чаї, навіть трав’яні, у своєму складі мають велику кількість таніну. Саме ця речовина фарбує зуби, надаючи їм темний наліт. Одночасно, чай має антибактерицидні властивості, що захищає зуби від шкідливих мікроорганізмів.
Ягоди
Чорна смородина, чорниця, ожина, містять в своєму складі велику кількість пігментних молекул і кислоти. Тому зуби набувають того кольору, що й ягоди, які ми вживали. Безумовно, це впливає на емаль, але користь для організму від ягрод, перевищує це фарбування.
Цукерки
До фарбування зубів призводять льодяники, карамель, ірис. Якщо часто їсти цукерки, це не тільки погіршить зовнішній вигляд, але й негативно відобразиться на структурі емалі зубів. Надмірне вживання солодощів провокує виникнення карієсу.
Буряк
Буряк дуже корисна рослина, як і свіжовіджатий буряковий сік. Але в його складі міститься багато хромогенів, які фарбують зуби і негативно впливають на емаль. Тому, після вживання буряку чи бурячного соку, потрібно одразу почистити зуби.
Багато харчів фарбують зуби і впливають на структуру емалі. Тому так важливо після кожного прийому їжі ретельно чистити зуби.