Бойові дії і війна не скасовують і звичайних хвороб. Особливо, коли багато людей знаходяться у складних ситуаціях, часто без тепла і необхідного харчування. Тому поради, як лікувати респіраторні інфекції в умовах війни, які дає поради лікар Іван Черненко, допоможуть впоратися з цими ситуаціями.
Як лікувати респіраторні інфекції в умовах війни? Так само, як і до війни. Про це розповів лікар Іван Черненко
Пряма мова від лікаря, який слідує доказовій медицині, економлячись наші кошти і намагаючись донести інформацію, про доведені методи лікування
«Бачу багато дописів, в яких волонтери витрачають купу грошей на противовірусні, вітамінки і т.д.
Як лікуємо простуду/грві
- Багато пити рідини: вода, чай і т.д. 2-3 літри на добу, чим більше тим краще
- Якщо температура 38 і вище приймати парацетамол 500 мг( не більше 3000 мг на добу) або ібупрофен 400 мг(не більше 1200 мг на добу) дози вказані для дорослих.
Навіть якщо температури немає, але є виражене погане самопочуття, недомагання теж можна прийняти парацетамол (входить в склад більшості порошків типу колдрекс/фервекс/фармацитрон і т.д., або в таблетках).
- Якщо військовий не приймає участь в активних бойових діях і його є змога ізолювати – ізолювати хоча б на 3-4 доби, мінімізувати контакти з побратимами, носіння маски при контакті бажане.
- Болить горло? Полоскаємо.
Тече з носа? Промиваємо звичайним сольовим розчином, приблизно чайну ложку солі на чашку води і промиваємо ніс.
Власне і все. Немає ефективних противірусних. Амізон, гроприназін, аміксин, протифлазід й інша єрунда нічого не лікує, не витрачайте на це кошти.
А вітаміни?
Якщо військовий добре харчується, не голодує – вітаміни йому не потрібні, поки вдосталь їжі.
Витрачайте кошти з розумом.
Корисний додаток з приводу лікування чат-бот https://t.me/DoctorDarinabot» »
Нагадаємо, що основні правила лікування, які надає лікар для наших військовослужбовців, можна використовувати і для цивільних людей. Не дарма Лікар на запитання: «Як лікувати респіраторні інфекції в умовах війни?» – відповідає: «Так само, як і до війни».
Тобто, багато пити рідини, ізолювати хвору людину або дитину, полоскати горло й ніс й далі за рекомендаціями
Джерело: сторінка доктора Івана Черненко
Як зробити масаж дитині при кашлі самостійно, щоб полегшити ситуацію