ГоловнаЗдоров’яОзнаки захворювання щитовидки

Ознаки захворювання щитовидки

Ознаки захворювання щитовидки, на які Ви можете не звертати уваги, іноді можуть становити загрозу для життя. Щитовидна залоза – це орган, який розташовано на передній стінці шиї, що за формою нагадує метелика. Він відповідає за вплив на нервову систему, травлення, кісткову тканину і репродуктивну систему.

За що відповідає щитовидна залоза?

Щитовидна залоза, як її називають в народі – щитовидка виділяє 3 види гормонів і коли синтез одного з них порушується, в організмі відбувається збій. Захворювання цього органу несе загрози для здоров’я людини. Саме тому так важливо своєчасно виявити можливі проблеми, щоб надана медична підтримка допомогла.

Знаючи основні ознаки, які сигналізують про збій в роботі щитовидки, можна попередити серйозні захворювання і, навіть, врятувати життя.

Ознаки захворювання щитовидки: зниження ваги і погіршення настрою

Зниження ваги – це ознака, на яку лікарі в першу чергу звертають увагу. Людина може різко худнути, коли рівень гормонів стає вище за норму.  При чому, вага буде зменшуватись навіть при збільшеному харчуванні. Знижений рівень гормонів, навпаки, призводить до набору ваги. Метаболізм сповільнюється і організм накопичує калорії у вигляді жирових депо.

Гормони регулюють нервову систему, тому наш настрій напряму залежить від їх рівня. Ознаками захворювання щитовидки можуть бути апатія, емоційна неврівноваженість, тривога, приступи паніки, плаксивість чи агресія у поведінці.

Дискомфорт в районі шиї і ламкість волосся і нігтів можуть вказувати на ознаки захворювання щитовидки

Якщо шия затікає і збільшується у розмірі, стає важко дихати і боляче ковтати, а голос стає хриплим – ймовірно у Вас збільшена щитовидна залоза. Можливо, в ній з’явились вузлики – ущільнення у вигляді кульок. Тому, якщо Ви відчули подібні симптоми, необхідно одразу звертатися до лікаря.

Волосся і нігті особливо чутливі до змін гормонального фону. Тому, як тільки відбувається збій, волосся стає тонким і слабким, воно починає ламатися і випадати. Як тільки рівень гормонів приходить у норму, волосся швидко може відновитися.

Ознаки захворювання щитовидної залози: порушення менструального циклу

Порушення менструального циклу найпоширеніша ознака гормонального збою у жінок. Порушеннями вважаються нерегулярне протікання місячних, мізерні і рідкі виділення, скорочення циклу або, навпаки, занадто часті кровотечі. Хвороблива менструація також може говорити про проблеми з щитовидкою. Особливо якщо раніше болів не було. Поодинокі випадки порушення циклу через стреси чи перевтому не свідчать про гормональний збій, але варто звернутися до лікаря.

Ознаки захворювання щитовидки: зміна температури тіла і сухість шкіри

Регуляція температури тіла буде порушенна, якщо відбувся гормональний збій. У деяких людей температура тіла може бути трошки вище чи нижче за норму. Медики вважають, що в цьому немає нічого загрозливого. Але якщо Ваша температура тіла різко змінилась і довгий час відмінна від звичайної – існує великий ризик збою в роботі щитовидної залози.

Сухість і подразнення шкіри можуть бути ознаками різних захворювань: псоріаз, іхтіоза, грибок, алергія, печінкова недостатність чи психічні розлади. Але, якщо Ви помітили й інші ознаки захворювання щитовидки, необхідно терміново звертатися за медичною консультацією. Особливо, якщо лущення проявляється на ліктях і колінах, так як шкіра стає більш чутливою до зовнішніх впливів. З’являються висип, роздратування, запалення.

Проблеми зі стулом можуть бути ознакою захворювання щитовидної залози

Шитовидка відповідає і за травлення, тобто за всю систему. Вона контролює обмін речовин і роботу стравоходу. Збої призводять до послаблення м’язів, які стискають пряму кишку, в результаті з’являються проблеми зі стулом. Це може бути запор, діарея, больові відчуття.

Ознаки захворювання щитовидки: порушення серцевого ритму

Сповільнення чи прискорення серцебиття може бути ознакою ендокринного захворювання. Кров’яний тиск різко підвищується чи знижується. Найменше фізичне навантаження викликає задишку і прискорений пульс. Такі симптоми можуть спровокувати тахікардію і серцеву недостатність. Тому потрібно пройти ретельну діагностику у фахівця і отримати необхідне лікування.

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст