Морквяний сік надзвичайно корисний напій, якій рекомендовано вживати як дорослим, так і дітям. Морквяний сік має бактерицидні, загальноукріплюючі та імуностимулюючі властивості. Саме тому він буде ефективним при лікуванні кашлю, застуди, нежиті, ангіни. Головне – правильно його приготувати і використовувати
Лікування морквяним соком: важливі правила
Щоб ефект від вживання морквяного соку був максимальним, потрібно слідувати простим правилам:
- завжди треба вживати тільки свіжовичавлений сік. Готуйте його не раніше, ніж за 20 хвилин до вживання;
- не потрібно добавляти у сік ні цукор, ні сіль. Якщо відсутня алергія і хочеться більш солодкий смак, можна додати трохи меду;
- якщо немає застережень і не вказано в рецепті, морквяний сік потрібно пити не пізніше, ніж за 20 хвилин до прийому їжі.
Зазвичай, лікування морквяним соком триває до 2-4 тижнів, перевищувати цей термін не слід. Відновити прийом (при необхідності) можна лише після перерви на 7-10 днів. Важливо враховувати протипоказання: гострі запальні процеси в кишківнику, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.
Лікування морквяним соком з молоком при застуді, рецепт та як вживати
Підготовлений морквяний сік потрібно змішати з пастеризованим молоком у пропорції 1: 1. Суміш поставити на вогонь і довести до кипіння, після чого томити на повільному вогні ще 5 хвилин. Опісля потрібно зняти напій з вогню і злегка остудити.
При перших ознаках застуди такий напій потрібно приймати по 1 склянці 1-2 рази на день у теплому вигляді з додаванням невеликої кількості меду.
Лікування морквяним соком з медом від нежиті, рецепт та як вживати
Морквяний сік змішати з медом у пропорції 3:1. Закапувати в ніс 4-5 разів на день по 1-3 краплі в кожну ніздрю. Дітям до 1 року сік слід розвести кип’яченою водою (1: 1). Не використовувати цей засіб при алергії на мед!
Лікування морквяним соком з редькою і медом від кашлю, рецепт та як вживати
Змішати морквяний сік з соком чорної редьки і медом в пропорції 1: 1,5: 0,5. Приймати 5-6 разів на день за півгодини до їди по 2 столові ложки. Зберігати в холодильнику не довше 1 доби. Лікуватися до одужання. Не можна приймати людям, в яких проблеми з ШКТ.
Лікування морквяним соком при ангіні, рецепт та як вживати
Змішати морквяний сік з теплою кип’яченою водою (по 0,5 склянки). Потім потрібно додати 1 столову ложки меду, добре перемішати. Отриманим розчином необхідно полоскати горло кілька разів в день до одужання. Можна використовувати для полоскання і нерозбавлений свіжовичавлений морквяний сік без добавок.
Лікування морквяним соком з часником при ангіні, рецепт та як вживати
Свіжовичавлений морквяний сік змішуємо з 1-2 ч.л. подрібненого в кашку часнику. Приймати 2 рази на день за 40 хвилин до прийому їжі. Лікуватися до одужання.
Морква і морквяний сік дуже корисні для організму, але зловживати їх прийомом не потрібно. Особливо уважними необхідно бути коли мова йде про дітей: надмірне вживання цього коренеплоду може викликати у дитини нудоту і блювоту, висип, підвищення температури. Контролюйте стан дитини і свій під час прийому морквяного соку.