В період вегетації картоплю підживлюють дуже рідко. Зазвичай рослині достатньо добрив, які внесено навесні і під час посадки. Але іноді стаються випадки, коли підживлення просте необхідне. Наприклад, якщо культура росте на бідних ґрунтах, виникає і дефіцит будь-якого елементу, і надлишок елемента, що шкодить іншим речовинам, необхідним для зростання картоплі.
Існують ознаки, за якими нескладно з’ясувати, яких добрив не вистачає картоплі. Як тільки це стане зрозумілим, тоді потрібно запланувати, чим підживлювати картоплю, щоб вона дала гарний урожай.
Чим підживлювати картоплю в період вегетації, якщо існує нестача азоту
Ознаки нестачі азоту:
- листя стають жовтувато-зеленого відтінку. Якщо нестача азоту велика, воно жовтіє;
- молоде листя дрібне і має жовтуватий відтінок;
- бадилля картоплі призупиняє свій ріст;
- стебла стають тонкими і слабкими.
Що робити при нестачі азоту у картоплі
Хворі кущі потрібно обприскувати розчином сечовини. Кореневе підживлення не проводиться, тому що у період зростання, картопля ще не здатна у період вегетації повноцінно засвоювати добрива у грунті.
Чим підживлювати картоплю в період вегетації, якщо виник дефіцит фосфору
Дуже час у період ранньої вегетації у картоплі виникає дефіцит фосфору. Тоді потрібно негайно провести підживлення, інакше рослина захворіє або і загине.
Ознаки дефіциту фосфору
- на листя і бадилля з’являються коричневі плями з фіолетовим відливом;
- при сильній нестачу фосфору тканини відмирають, листя скручується і відсихає;
- зростання картоплі припиняється;
- припиняється зростання коренів.
Що робити при дефіциті фосфору
У таких ситуаціях необхідно провести позакореневе підживлення монофосфатом калія або суперфосфатом. Обприскувати потрібно тільки уражені кущі картоплі. Якщо це не допоможе, то через 7-10 днів потрібно провести повторне підживлення тим самим препаратом.