Смородина потребує уваги і догляду вже з перших теплих днів. Потрібно пам’ятати, що смородина пробуджується дуже швидко. Достатньо буквально кілька сонячних днів і бруньки розкриються. Тому перше знезараження кущів смородини потрібно швидко провести у перші теплі дні. Чим обробити смородину навесні від шкідників та як правильно виконувати процедуру знезараження, підказали досвідчені садівники.

Чим обробити смородину навесні: засоби для ранньої обробки від шкідників

Засоби для обробки смородини від шкідників поділяються на народні (натуральні) і спеціальні (хімічні, наукові). Фахівці вважають, що використання народних способів, відмінно підходить для профілактичних заходів. Але з великим ураженням хворобою, вони вже не впораються. Тому потрібно використовувати всі засоби боротьби, в залежності від ситуації з культурою. І не варто забувати про профілактичний догляд.

Як народні профілактичні засоби можна використовувати:

 • кріп (це допоможе від брунькогового кліща, але використовується тільки до розкриття бруньок);
 • мильна вода:
 • настоянки з тютюну, чистотілу, часнику, цибулиння, пасльону або кульбаби

Профілактичне обприскування кущів смородини необхідно проводити раз в 4-5 тижнів, починаючи з пробудження бруньок і до зняття врожаю.

Спеціальні засоби для боротьби зі шкідниками смородини

До засобів, які більш суттєво впливають на шкідників, відносяться:

 • розчин колоїдної сірки (10 г препарату на 10 л води);
 • бордоська рідина (1% -ний розчин);
 • карбофос (порошок або емульсія);
 • Актеллік (інсектицид);
 • Фуфанон (інсектицид).

Як обробляти смородину від шкідників і хвороб

Обробка рослин включає певні маніпуляції, які необхідно провести, щоб максимально позбутися від всіх шкідників і можливих хвороб

 1. Перед тим, як обприскувати кущі, необхідно видалити всі сухі і хворі гілки. Розчистити грунт під кущем від старого листя і розпушити його.
 2. Обробляти кущі смородини необхідно у березні-квітні, поки не розкрилися бруньки. Зважайте на погодні умови Вашого регіону.
 3. Потрібно обов’язково обприскувати грунт і у пристовборовому колі (приблизно на відстані 50-60 см від кореня).
 4. Проводити обприскування варто вранці або підвечір у день без вітру і опадів (бажано, щоб за прогнозом опадів не були 2-3 дні після обробки смородини).
 5. Розводити препарати потрібно чітко за інструкцією до нього.
 6. Проводити обприскування потрібно з урахуванням правил безпеки. Тобто надягти підходящий одяг для цього, наприклад, халат, хустину на голову, рукавички, окуляри.
 7. Варто не допускати до оброблених кущів дітей, домашніх улюбленців протягом 12-24 годин після процедури.

Не можна зберігати залишки розведеного препарату, потрібно їх утилізувати згідно інструкції.