ГоловнаЗдоров’яЯкщо раптово прокидаєтеся вночі, не варто робити ці 6 речей

Стреси, внутрішні переживання й інші фактори можуть спровокувати нічні пробудження, через що людина не висипається та недостатньо відпочиває. Якщо раптово прокидаєтеся вночі, не варто робити ці 6 речей, про які розповіли медики

Якщо раптово прокидаєтеся вночі, не варто робити ці 6 речей

Медики розповіли, що не можна робити, якщо прокинулися посеред ночі. Це дуже прості речі, про які багато хто знає й дана публікація стане нагадуванням, а для декого вони стануть корисною настановою

Яскраве світло

Під час нічних пробуджень не можна включати яскраве світло. В перші хвилини пробудження воно може створити додатковий стрес для організму й психіки людини. Крім того, ввімкнення яскравого світла може спровокувати придушення вироблення мелатоніну – це гормон, який приймає участь в регуляції сну та періоду бадьорості людини. Відповідно збій у виробництві мелатоніну може погіршити процес засинання, що впливає на якість сну та відпочинку.

Електронні пристрої

Гаджети лікарі не радять використовувати й перед сном. Синє світло, яке випромінюють екрани ваших гаджетів (смартфони, планшети, комп’ютери й навіть телевізор), також може впливати на циркадний ритм. Цей відтінок також пригнічує вироблення мелатоніну і може ускладнити засинання. Перед сном або, якщо ви раптово прокинулися серед ночі й не можете заснути, можна почитати книгу або послухати спокійну музику.

«Відключатися» від роботи

Ні в якому разі не можна, прокинувшись посеред ночі, продовжувати думати та в голові розв’язувати робочі питання чи розмірковувати над життєвими проблемами. Інакше декілька годин без сну практично гарантовані. Прокинувшись посеред ночі людина, часто не може ясно мислити та концентруватися. Намагаючись вирішити складні завдання чи проблеми, людина ризикуєте посилити своє безсоння та створити для себе додатковий стрес. Звичайно, якщо сумні думки “лізуть” в голову, складно заснути знову. Тому слід перемикнути свою увагу, щоб заспокоїтися. Якщо сон ніяк не йде, можна послухати музики чи почитати пару сторінок книги. Розумно буде зробити дихальні вправи, лежачи в ліжку.

Кофеїн та стимулятори під забороною

Стимулятори, кофеїн один з них, який міститься в каві, чаї, газованих напоях та шоколаді, може залишатися в організмі протягом тривалого часу. Вживання кофеїну в нічний час може посилити безсоння та ускладнити засинання.

Фізична активність

Категорично не рекомендується займатися фізичними вправами, якщо прокинулися вночі.

Фізична активність може підвищити енергію через що бажання спати зникатиме. Медики рекомендують перенести фізичну активність на ранку, коли це більш доречно, щоб розбудити організм.

Не панікуйте

Досить часто причиною безсоння чи нічного пробудження є занепокоєння та тривога з приводу нестачі сну і це може лише погіршити ситуацію. Медики рекомендують не панікувати через те, що ви спите менше, ніж зазвичай (якщо не має показань до цього, які встановив лікар). Потрібно зберігати спокій та застосовувати розслаблюючу техніку дихання або візуалізації, щоб допомогти собі розслабитися та повернутися до сну.

Отже, якщо раптово прокидаєтеся вночі, не варто вмикати яскраве світло, не треба хапатися за гаджети, не вживати кофеїн та інші стимулятори, зарядку відкласти до ранку і не панікувати, що сьогодні поспите менше. Ці прості правила допоможуть в нормалізації циркадного циклу.

Просинатися в один і той же час вночі: що це означає з точки зору психології і фізіології

Езотерики розповіли, що означає раптове пробудження в залежності від часу ночі

Ви не можете копіювати текст