ГоловнаЗдоров’яЯк спека впливає на артеріальний тиск і як його стабілізувати

Як спека впливає на артеріальний тиск і як його стабілізувати

У спеку часто артеріальний тиск скаче – то різко падає, а потім раптово піднімається. Такі стрибки тиску дуже небезпечні для здоров’я. Щоб уникнути таких коливань артеріального тиску, потрібно слідувати рекомендаціям лікарів. Спека сильно впливає на тиск, тому поради, як його стабілізувати народними методами, можуть допомогти покращити самопочуття.

Як спека впливає на артеріальний тиск, що він починає падати, а потім зростати і навпаки

Коли температура повітря висока, судини розширюються і тому тиск понижується. При цьому, спека викликає нестачу кисню, тому людина частіше дихає, серце б’ється сильніше, підвищуючи тиск.

У спеку через потовиділення, волога з організму швидку виходить. Через це кров густішає і тиск зростає.

У спеку через стрибки тиску у людини проявляються такі симптоми

  • запаморочення;
  • сильна слабкість;
  • різкий головний біль;
  • відчувається тупий біль за грудиною;
  • відчуття нестачі повітря;
  • задишка;
  • втрата свідомості.

Як спека впливає на артеріальний тиск і поради щодо профілактики його різкого коливання

У спекотну погоду необхідно зменшити перебування під палючими променями сонця. Одяг потрібно підбирати з натуральних тканин, вільного крою. Намагатися, щоб вбрання було білих або світлих відтінків, ні в якому разі не треба носити чорний чи темний одяг. Для гіпертоніків бажано надягати капелюха або захищатися від сонця парасолькою. Обов’язково, вирушаючи з дому, потрібно мати з собою просту питну воду, щоб відновлювати рідинний баланс організму.

Під час спеки різке зниження температури тіла варто уникати. Тобто не треба приймати надто холодний душ – потрібно починати з теплої води, поступово понижаючи її. Якщо Ви перебуваєте біля водойми, різке пірнання не найкращий вихід остудити тіло – у воду треба заходити поступово.

Ці прості правила важливі, щоб уникнути спазмів судин через різкий перепад температур. Адже такі спазми провокують різкі стрибки артеріального тиску.

Правила харчування у спеку, щоб зменшити коливання артеріального тиску

Медики рекомендують у спеку зменшити споживання жирних, смажених страв, солодощів і солінь. У раціон потрібно додати більше свіжих овочів і фруктів. М’ясо краще замінити на рибу, тваринні жири – на рослинні олії.

Слід більше вживати морепродуктів, ламінарії (морської капусти), бобових. Тому що в них міститься велика кількість мікроелементів, необхідних для роботи серця. Сухофрукти, особливо курага і фініки, зміцнюють серцеві м’язи.

Кардіологи рекомендують на постійній основі вживати каші – вівсяну, гречану, печену картоплю і гарбуз. Також, дуже корисно мати у щоденному раціоні:

  • авокадо;
  • гранат;
  • волоські горіхи;
  • мигдаль;
  • суницю;
  • часник;
  • броколі.

Важливо протягом дня регулярно пити просту воду без газу. Ні чай, ні компот не замінять питну воду.

Як спека впливає на артеріальний тиск і поради, як його стабілізувати народними засобами

Багато людей користуються народними рецептами для стабілізації артеріального тиску. Всім відомо про позитивний вплив на організм загалом, і на артеріальний тиск – Омега-3. Також, жирні кислоти містяться у насінні льону. Щоб отримати денну норму необхідних кислот, потрібно з’їдати 3 столові ложки насіння льону на добу.

Для серцево-судинної системи необхідний магній. Його багато міститься і гарбузовому насінні, кунжуті, у какао, у пшеничних, рисових висівках і у мигдалі.

Дуже добре для судин пити свіже віджаті соки з моркви, буряку, відвар з м’яти.

Корисні посилання по темі “Артеріальний тиск”

  1. Як правильно вимірювати артеріальний тиск, щоб результати були не спотворені
  2. Продукти, які допоможуть нормалізувати артеріальний тиск
  3. Які продукти покращать стан судин, що, у свою чергу, допоможе у стабілізації тиску

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст