Досить часто у багатьох людей виникає питання: чому сіпається око і що з цим робити. Медики надали пояснення цьому та розповіли, як краще діяти. Лікарі зазначають, що сіпання ока зазвичай сторонні не помічають, тому не варто нервувати через це. Але обов’язково треба з’ясувати причини появи цього дискомфрту і слід вжити всіх заходів, щоб позбутися сіпання ока.
Основні причини, чому може сіпатися око
Лікарі доступно пояснили основні причини, чому може виникати дискомфорт навколо ока.
- Насправді, сіпається не око, а верхня повіка. І вирішується ця проблема досить просто. Сіпання повік, як й будь-якого іншого м’язу, це не хвороба, а симптом. Він сигналізує про хронічну втому, хронічний стрес (від якого страждає весь організм людини). Рідше – це свідчення про неповноцінне харчування.
- Повіко може сіпатися на фоні некоректної роботи всієї нервової системи. Вона надсилає м’язу повік «зайвий» сигнал. Якщо у нерва була травма, наприклад, запалення, то він стає більш чутливим до таких сигналів і передає їх на м’язи обличчя, рук, ніг.
Поради медиків, що робити, коли око сіпається
- Щоб позбутися неприємного сіпання повіка, потрібно добре відпочити, виспатися. Можливо, варто прийняти заспокійливе. Також, корисно перед сном пити трав’яні чаї та обов’язково провітрювати кімнату, щоб повітря було свіжим.
- Якщо сіпання ока не минеться протягом 1-2 тижнів, необхідно звернутися до офтальмолога, щоб не пропустити неврологічну патологію.
Головною причиною, через яку сіпається око – являється нервова напруга. Тому важливо нормалізувати свій емоційний стан. Як вже зазначалося, треба добре висипатися, пити заспокійливі чаї, перед сном провітрювати кімнату. Також корисно прогулюватися на свіжому повітрі. Такі прогулянки, крім того, що будуть заспокоювати, ще й допоможуть підняти настрій і мати гарну фігуру.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, чому перед очима з’являються чорні плями і що це означає для здоров’я.
Наведені поради тільки окреслюють коло можливих проблем і підказують, що без консультації у лікаря не можна приймати ніяких рішень щодо свого здоров’я. Тому, при виявленні у себе вищевказаних ознак, прямуйте до свого сімейного лікаря.