ГоловнаЗдоров’яЧому небезпечно ігнорувати високий тиск, який ще називають «тихою вбивцею»

Чому небезпечно ігнорувати високий тиск, який ще називають «тихою вбивцею»

Високий тиск або гіпертонія – це серцево-судинний розлад, який пов’язаний з ускладненим кровотоком в організмі та звуженням артерій. Гіпертонію ще називають «тихою вбивцею», що вказує на серйозність захворювання. Лікарі пояснили, чому небезпечно ігнорувати високий тиск, щоб убезпечити себе від серйозних проблем зі здоров’ям

Чому небезпечно ігнорувати високий тиск – 7 ускладнень від гіпертонії

Гіпертонію не дарма називають «тихою вбивцею»: на початку вона протікає безсимптомно, тому більшість людей ігнорує її та згодом стикається з тяжкими ускладненнями.

Через гіпертонію в організмі людини ускладняється – погіршується кровоток, артерії звужуються і стають нееластичними. Зіткнувшись із цією проблемою, серце подвоює свої зусилля, щоб качати кров через вузькі артерії, при цьому тиск зростає.

Лікарі назвали 7 ускладнень від гіпертонії, яких можна уникнути, якщо вчасно підібрати ліки проти високого тиску.

Серцевий напад

Серцевий напад – одна з тяжких патологій, пов’язаних з неконтрольованим високим артеріальним тиском. Серцевий напад викликає затвердіння та звуження артерій, що ускладнює вільний обіг крові в організмі. Він може призвести до смерті.

Інсульт

Це серцеве захворювання може бути викликане тим, що кров не може вільно надходити до мозку. Так як тиск безпосередньо впливає на приплив крові до мозку, у пацієнтів з артеріальною гіпертензією може розвинутись інсульт.

Серцева недостатність

Підвищене навантаження на серце може спровокувати серцеву недостатність, тому що серцевим м’язам доводиться качати кров через вузькі тверді артерії. Це одна з головних причин смертності при високому кров’яному тиску, оскільки він безпосередньо впливає на стан серцевого м’яза.

До основних симптомів серцевого нападу належать: утруднення дихання, запалення кінцівок, здуття живота, порушення сну, нетримання сечі, втома чи слабкість.

Діабет

Ще одна причина, чому небезпечно ігнорувати високий тиск – це діабет. На відміну від інших порушень, викликаних високим артеріальним тиском, діабет може бути наслідком, і причиною високого тиску.

Різкі коливання рівня цукру в крові порушують кровообіг і шкодять здоров’ю артерій, перешкоджаючи нормальному надходженню крові до серця. Високий тиск може заважати крові використовувати цукор як джерело енергії. Дуже часто діабет у пацієнтів з гіпертонією може набувати важкої форми, оскільки високий тиск порушує обмін речовин, функцію нирок та підшлункової залози.

Атеросклероз

Прямий наслідок високого артеріального тиску – атеросклероз. Це захворювання супроводжується затвердінням артерій та коронарною артеріальною хворобою.

Захворювання нирок

Нирки фільтрують відходи крові, регулюють рівень електролітів в організмі та виводять надлишки рідини через сечу. Високий тиск перешкоджає нормальній роботі нирок, ускладнює кровообіг і створює несприятливі умови для роботи сечостатевої системи.

Нирки не отримують достатньо кисню і втрачають величезну кількість поживних речовин. Крім того, артерії навколо них можуть сильно звужуватися, через що ниркам складніше позбавлятися відходів, що може призвести до ниркової недостатності та незворотних ушкоджень органів сечостатевої системи.

Чому ще небезпечно ігнорувати високий тиск (гіпертонію)? – Захворювання очей

Більшість людей не підозрює, наскільки високий кров’яний тиск є небезпечним для здоров’я очей.

Порушення кровотоку в будь-якій частині тіла може призвести до пошкодження судин сітківки ока.

У пацієнтів, яким діагностували високий артеріальний тиск, можуть розвиватися прогресуючі захворювання очей, які можуть супроводжуватися запаленням, замутненим зором або втратою чіткості та гостроти зору.

Регулярне медичне обстеження є дуже важливим для своєчасного попередження захворювань, викликаних високим кров’яним тиском.

Симптоми гіпертонії (високого тиску), про які ви могли і не знати

Артеріальний тиск треба вимірювати правильно, щоб не спотворювались результати

Який тиск нормальний в залежності від віку?

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст