Протягом року церква визначає спеціальні дати, коли всі віруючі віддають шану і повагу померлим близьким людям. Точні дати, коли у 2022 році відзначаються батьківські суботи (поминальні дні) за церковним календарем, наведено нижче
Дати, коли Батьківські суботи (Поминальні дні) у 2022 році за церковним календарем
Поминальні дні в народі часто називають – батьківські поминальні суботи, тому що здавна люди вірили, що батьки покидають цей світ раніше за дітей. Тому й існує такий варіант назви поминальних днів.
Згідно церковних правил, щороку в церковному календарі визначаються точні дати поминальних днів. В цей час церква закликає згадувати і поминати померлих близьких людей, тих, хто був нам дорогий.
В поминальні дні слід відвідати церковну службу, якщо такої можливості немає, почитати молитви за спокій померлих вдома самостійно (або на кладовищі)
Поминальні дні 2022:
- 26 лютого – м’ясопусна (Вселенська поминальна субота);
- 19 березня – Субота 2-ї седмиці Великого посту;
- 26 березня – Субота 3-ї седмиці Великого посту;
- 2 квітня – Субота 4-ї седмиці Великого посту;
- 3 травня – Проводи (Гробки, Радониця);
- 11 червня – Субота Троїцька – Троїцька батьківська поминальна субота;
- 5 листопада –Дмитріївська поминальна субота.
- 19 листопада — Михайлівська субота.
Як парвило, поминальні дні припадають на суботу, тому їх називають поминальні суботи або батьківські поминальні суботи
Поминальні дні (Батьківські суботи) 2022: Молитва за померлих (текст)
В поминальні дні можна читати молитву за померлих, текст якої наводиться нижче
Пом’яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного преставльшагося раба Твого, брата нашого (ім’я), як благий і чоловіколюбець, отпущаяй гріхи і потребляяй неправди, полегши, відпусти і прости всі вільна його гріхи й невільні.
Bизволи його від вічної мyки і вогню геенскаго, і даруй йому причастя і насолоду вічних Твоїх благих, призначених для люблячих Тебе: аще бо і згрішив, але не відступив від Тебе, і безсумнівною у Отця і Сина і Святого Духа, Бога Тебе в Троїці славімаго, віруючи, і Одиницю в Трійцю і Трійцю в Єдності православно навіть до останнього свого подиху сповідував.
Тим же милостивий того буди, і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми яко Щедрий упoкій: немає бо людини, яка не згрішила. Але Ти Єдин єси крім усякого гріха, і правда Твоя правда навіки, і Ти єси Єдин Бог милостей і щедрот, і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.