ГоловнаАрхівПокрова 2022: свято Покрови Пресвятої Богородиці

Покрова 2022: свято Покрови Пресвятої Богородиці

Щороку в жовтні відзначається велике релігійне, яке стало й народним, свято Покрови Пресвятої Богородиці. В цей день в Україні також відзначаються важливі свята – День захисників і захисниць України, День українського козацтва – 14 жовтня, як і Покрова 2022

Що означає свято Покрова?

Що означає свято Покрова?

Цей день почали відзначати через деякий час після облоги Константинополя. За розповідями, які збереглися, під час облоги жителі міста сховалися від ворогів у храмі і всю ніч моли Господа Бога про спасіння. І диво сталося. За легендою в храмі перебував святий подвижник Андрій Юродивий, який своїм зміг побачити в небесах Божу Матір в оточенні сонму святих, яка накрила всіх молящих своїм омофором, сховавши людей від ока нападників. Пресвята Богородиця, опустивши покрова, врятувала людей від загибелі. На честь цього дива й було встановлена свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначається 14 жовтня 2022.

День українського козацтва відзначаються 14 жовтня 2022 на Покрова

День українського козацтва відзначаються 14 жовтня 2022 на Покрова

Історія України має славетні сторінки, коли українське козацтво боронило землю, демонструючи неймовірну звитягу. Запорізькі козаки вважають Богородицю своєю покровителькою і це пов’язано також з облогою

У 1641 році тривала війна з Туреччиною і турки взяли козаків в облогу, яка тривала вже більше трьох місяців. Не менше 24 нападів переважаючих сил турків відбили козаки, захищаючи фортецю. Під кінець облоги захисники були вже знесилені і вирішили дати останній бій супостату. Відомо, що проти 8 тисяч українських козаків і восьмисот козачок, вороги виставили на бій близько 180 тисячне військо.

Літописи розповідають, що в день, коли запорізькі козаки вирішили дати свій останній бій, навкруги розлився густий туман і взагалі нічого не було видно. Захисники вийшли з укріплень і, переступаючи трупи, дійшли аж до берегів річки, нікого не зустрівши.

Ця подія сталась на Покров, тому козаки вирішили, що то Пресвята Богородиця, прикривши їх туманом, вберегла від ворогів.

Для запорізьких козаків Покрова були найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. З часом, 14 жовтня козаки стали називати цей день – Козацький Покров. В сучасній Україні цей день почали відзначати з 1999 року.

На Покрова 2022 відзначається День захисників і захисниць України

На Покрова 2022 відзначається День захисників і захисниць України

З 2014 року в день Покрови в Україні почали відзначати нове державне свято День захисників та захисниць України. Цей день набув статусу державно свята вже наступного, 2015 року, на знак вдячності нашим воїнам, які захищали Україну в різні часи та зараз боронять державу від російської агресії та інших викликів, що загрожують країні. Тоді ж, у 2015 році, 14 жовтня став вихідним днем.

З 24 лютого 2022 року російська держава розпочала велику агресію по всій Україні і було введено військовий час. Згідно рішення Верховної Ради України від 15,08,2022, було подовжено військовий стан до 21 листопада 2022 року. В період військового стану додаткові та святкові дні скасовуються і не відзначаються на державному рівні.

Молитва до Покрови Пресвятої Богородиці, Псалом 90 українською мовою, текст молитви і відео

Стежити за нами у Facebook

Cтатті пов'язані за темами

Ви не можете копіювати текст